ETÜT VE PROJELER DAİRESİ BAŞKANLIĞI


Tayfun ÖZDEMİR

1974 yılında Ordu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu Merkez'de tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden 1996 yılında mezun olarak öğretim hayatını tamamladı.

Askerlik görevinin Yedek Subay olarak tamamlanmasına müteakip İstanbul’da özel sektörde proje ve uygulayıcı firmalarda mimar ve şantiye şefi olarak çalıştı. 1999 yılında Hollanda’ya yerleşti. Dil eğitimi ve EU Diploma denklik programlarını tamamlayarak Tasarımcı/Mimar, Mimari ofis şefi olarak Proje Ofislerinde çalıştı. Yan dal olarak Fiber Optik projelendirme eğitimi alarak Telekom sektöründe Proje mühendisliği ve Proje şefliği yaptı.

Elektrik alt yapı kablolama sistemleri ve ardından Doğal Gaz alt yapı mühendisliği üzerine diploma programlarını tamamladı. Hollanda başta olmak üzere Avrupa’da farklı ülkelerde yürütülen alt ve üst yapı projelerinde Tasarımcı, Proje Koordinatörü ve Proje Müdürü olarak görev yaptı. Yenilenebilir enerji kaynakları üzerine çalışmalar yaparak bu konuda enerji firmaları adına Türkiye proje danışmanı olarak çalışmalar yürüttü.

2014 tarihinden itibaren Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapım İşleri Şube Müdürlüğünde göreve başladı. 2015 yılından itibaren ise Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Projeler Şube Müdürlüğü görevini yürüttü. 2019 Yılından itibaren Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.