TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI


Mustafa Kemal DUMAN
 
Ordu İli Altınordu İlçesi Uzunmusa Mahallesinde doğmuştur. İlkokul 1-3 sınıflarını Uzunmusa, 4-5 sınıflarını Samsun İli Terme İlçesi Oğuzlu ve Karaçalı Mahallesinde tamamlamıştır. Ortaokulu Ordu Merkez Orta Okulunda, Lise eğitimini 1975-1978 yıllarında Ordu Lisesinde tamamlamıştır. 1979 Yılında girdiği Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini 1983 yılında bitirmiş ve bir yıl özel bir şirkette Sivas İli temsilcisi olarak görev yapmıştır.
 
1984-1985 Yıllarında askerlik görevini yedek subay olarak tamamladıktan sonra 1986 Yılı Nisan ayında Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü Muhasebe Denetmenliği görevine başlamış ve Ankara, İstanbul, Kastamonu, Rize İllerinde 22 yıl bu görevi yürütmüştür. Bu görev devam ederken 1988-1990 yıllarında 2 yıl Beykoz Malmüdürlüğüne, 3 ay Bakırköy Malmüdürlüğüne, 6 ay Kastamonu Seydiler Malmüdürlüğüne vekâlet etmiş, 1991-1992 yıllarında İstanbul Defterdarlığında bir yıl Gelir Koordinatörlüğü görevini yürütmüştür. 
 
2007 yılı Mayıs ayında Kamu İç Denetçisi olarak Ordu Belediyesine atanmış, 2014 yılında Ordu Büyükşehir Belediyesinin kurulması ile birlikte burada görevine devam etmeye başlamış, Halen Teftiş Kurulu Başkanlığını vekâleten yürütmektedir.
 
Denetmenlik ve İç Denetçilik görevi süresinde birçok eğitime katılmıştır. Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından verilen Kamu İç Denetçi Sertifikası, Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından verilen Muhasebe Yetkilisi Sertifikası ve Toplam Kalite Eğiticisi Sertifikasına sahiptir. 
 
Evli ve bir çocuk babasıdır.