EĞİTİM VE SİVİL SAVUNMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


Abdulkadir GÜZELTEPE
 
15 Ocak 1971 yılında Ordu’da doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Ordu’da, lise öğrenimini Trabzon Endüstri Meslek ve Teknik Lisesi’nde, tamamladı. Endüstriyel Elektronik ve Otomasyon ön lisans eğitimi aldı. Lisans eğitimini, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirerek tamamladı.
 
1992-2001 yılları arasında iş hayatına özel sektörde başladı. Orta Anadolu Petrol Rafinerisi, ÇAMSAN A.Ş’de teknik personel olarak çalıştı.  2001 yılında Sivil Savunma Genel Müdürlüğüne bağlı, Van Arama ve Kurtarma Birliğine atanarak çalışma hayatına kamuda devam etti. Eğitim, İkmal Donatım, Ulaştırma ve Teknik İşler Birim Amirliği görevlerinde bulundu. 2003 yılında Ordu İl Sivil Savunma Müdürlüğüne tayin yoluyla geldi. Arama - Kurtarma Şefliği ile Eğitim Biriminin iş ve işlemlerini yürüttü. Birçok tatbikat, proje ve faaliyetlerde yer aldı. Sualtı Arama ve Kurtarmada ( 3 yıldız) aktif görev yaptı. 
 
2012 yılında Ordu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Eğitim Uzmanlığına atanarak eğitim faaliyet ve planlama görevlerini yaptı. 2015 yılında, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne bağlı Afet Yönetim Merkezi Şube Müdürlüğü görevinde bulundu. Arama ve Kurtarma Ekibi, Sivil Savunma Birimi, Eğitim Uzmanlığı iş ve işlemlerini aynı şube içinde yönetti. 29.04.2016 tarihinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Sivil Savunma Uzmanı olarak naklen geçiş yaptı. Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı, İtfaiye Müdahale Şube Müdürlüğü görevlerini yürüttü.
 
Halen İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Eğitim ve Sivil Savunma Şube Müdürlüğü görevini yürütmektedir.
 
Evli ve iki çocuk babasıdır.