MELET PARK


Melet ırmağının sol sahilinde Ordu Belediyesi tarafından vahşi depolama şeklinde çöp alanı olarak kullanılan sahanın rehabilitasyonu kapsamında DSİ tarafından ırmağın kenarına taş tahkimat yapılarak söz konusu saha taşkından korunacak ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yaşam alanı olarak düzenlenecektir. DSİ tarafından yapılacak taşkın koruma projesi (taş tahkimat) için gerekli olan güncel halihazır harita hazırlandı.

BOZTEPE PEYZAJ DÜZENLEMELERİ


Boztepenin turizme kazandırılması kapsamında alanda dinlenme alanları, otopark, minibüs ve otobüs otoparkı, kafeterya, restoran ve balo salonu, Satış Birimleri, paraşüt atlama alanı, çay bahçesi, amfi, Macera Parkı, farklı büyüklüklerde hareketli dinozorlar, tenis kortu, fitness aletleri spor alanı, çocuk oyun alanı ve Gazebo dinlenme alanı bulunmaktadır.

KENT HAYVANLARI GEÇİCİ BAKIM EVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ


Hayvan patilerinden esinlenerek bir konsept oluşturulmuştur. Kent hayvanlarını tek kampüs içerisinde toplayıp dünya standartlarında bir merkez oluşturmak amaçlanmıştır. 21.000 m² Kampüs içerisinde; Klinik Ünitesi ve Birimleri: Muayene odaları, Ultrason, Röntgen, Anestezi odaları, Amaliyathaneler, yoğun bakım odaları, Laboratuvar, Fizyoterapi vb. birimler… İdari Bina Ünitesi ve Birimleri: Hayvan mutfağı, Kontrol odaları, İdareci odası, Veteriner, Tekniker odaları, Arşiv, WC, Duş. Mescit, Dinlenme odası, Toplantı Salonu vb birimler bulunmaktadır.