İMAR VE ŞEHİRCİLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


Necmettin YILMAZ
 
1980 yılında Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Aslen Ordu İli Kabadüz İlçesi nüfusuna kayıtlı olup; ilkokulu Eskişehir ve Hatay illerinde tamamlamıştır. Ortaokulu Ordu Anadolu Lisesi’nde, lise öğrenimini Ordu Fen Lisesi’nde tamamlamıştır.
 
1998-2002 yılları arasında öğrenim gördüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur.
Vatani görevini Hava Eğitim Komutanlığı Destek Grup Komutanlığında Hava İstihkam Asteğmen olarak tamamlamıştır.
 
İstanbul Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi yapım şantiyesinde teknik ofis mimarlığı yapmıştır. 2003 ve 2004 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğü Planlama ve Proje Daire Başkanlığı’nda mimarlık yapmıştır. 2005 yılında Mamak Belediye Başkanlığı’nda Başkanlık Proje Ofisinde çalışmıştır. Ardından Kamu Personel Seçme Sınavı ile Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Proje ve İnşaat Daire Başkanlığı’nda 2006 yılında göreve başlamıştır. Aynı kurumda 5 yıl mimarlık, 6 yıl Etüt Proje Şube Müdürlüğü yapmıştır.
 
2017 yılı Temmuz ayında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü’nde göreve başlamıştır. 2019 yılı Ocak ayında aynı daire başkanlığı İmar ve Şehircilik Şube Müdürlüğü’nde mimarlık görevinde bulunmuştur. 2019 yılı Haziran ayında Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı Etüt ve Projeler Şube Müdürü olarak görev yapmıştır.
 
2019 yılı Ekim ayından itibaren İmar ve Şehircilik Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.
 
Evli ve iki kız çocuk babasıdır.