GÖKYÜZÜNDE ŞENLİK VAR! - Ordu Büyükşehir Belediyesi

GÖKYÜZÜNDE ŞENLİK VAR!

Link kopyalandı

GÖKYÜZÜNDE ŞENLİK VAR!

 

ORDU’DA YAMAÇ PARAŞÜTÜ FESTİVALİ VE FOTOMARATON YARIŞMASI YAPILACAK

 

KATILIM ŞARTLARI AÇIKLANDI

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi paraşüt tutkunları için festival düzenliyor. Yeşil ile mavinin birleştiği ve Ordu’nun doyumsuz manzarasının yer aldığı Boztepe’de 8-9-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Yamaç Paraşütü Festivaline, Türkiye Hava Sporları Federasyonuna bağlı Yamaç Paraşütü Pilotu olan yaklaşık 120 kişinin katılım sağlaması bekleniyor.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen festival Altınordu ilçesinde düzenlenecek. Geçtiğimiz yıllarda Büyükşehir Belediyesi tarafından kalkış pisti modern hale getirilen ve paraşüt tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği alan şimdi festivalin başlangıç noktası olacak.

 

8-9-10 EYLÜL TARİHLERİNDE UÇUŞLAR BAŞLAYACAK

 

Ordu’nun Altınordu ilçesinde düzenlenecek olan Yamaç Paraşütü Festivaline 120’den fazla sporcunun katılması bekleniyor. 8-9-10 Eylül tarihleri arasında başlayacak olan festivale başvurular da başladı. Uçuş güzergâhlarının da belirlendiği festivalde paraşütçüler, 9 Eylül 2023’te 11:00 – 19:00 saatleri arasında Altınordu Boztepe Yamaç Paraşütü Kalkış Alanı – Atatürk Bulvarı Kaykay Pisti Yanı Kumsal Alanı arasında; 10 Eylül 2023 tarihinde 11:00 – 19:00 saatleri arasında Altınordu Boztepe Yamaç Paraşütü Kalkış Alanı – Atatürk Bulvarı Kaykay Pisti Yanı Kumsal Alanı arasında uçuş gerçekleştirecek.

 

FOTOMARATON YARIŞMASI DA DÜZENLENECEK

 

Ordu’nun yerel ve ulusal bazda tanıtılması hedeflenen Ordu Büyükşehir Belediyesi Yamaç Paraşütü Festivali kapsamında, Fotomaraton Yarışması da düzenlenecek. Paraşütçülerin gökyüzünden çektikleri fotoğraflar ile Ordu’nun bilinmeyen güzelliklerinin gün yüzüne çıkartılması hedefleniyor.

 

BAŞVURULAR BAŞLADI

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Ordu Sportif Havacılık İhtisas Spor Kulübü işbirliği ile düzenlenen festivale katılım şartları da belirlendi. Buna göre başvuruda bulunacak paraşütçülerin;

 

1.Aşama

Katılımcı her sporcu Ordu Büyükşehir Belediyesi Yamaç Paraşütü Festivaline Kişisel Başvuru Belgesini eksiksiz doldurmalıdır. Daha sonra doldurulan belgenin yazıcıdan çıktısını alıp üstüne fotoğraf eklemesi gerekmektedir.

2.Aşama

Ordu Büyükşehir Belediyesi Yamaç Paraşütü Festivaline katılım sağlayacak tüm sporcular kimlik fotokopisi, THK bağlı pilot seviye kartını ve 1. Aşamada eksiksiz doldurdukları Ordu Büyükşehir Belediyesi Yamaç Paraşütü Festivali Kişisel Başvuru Belgesini doldurmalı ve imzalamalıdır. Eksiksiz doldurulan ve imzalanan formların tarandıktan sonra gssm@ordu.bel.tr adresine gönderilmeleri ayrıca imzalı olarak elden 8 Eylül 2023 tarihinde Ordu Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Durmuş Şahin’e teslim edilmesi gerekmektedir. Teslim edilen form, festival yetkilileri tarafından incelenir doğruluğu kontrol edilerek yetkili kişi tarafından onaylanır. Bu şekilde katılımcı sporcuların kayıt aşamaları tamamlanmış olur.

 

 

HABERLER

Ordu Büyükşehir Belediyesi web sitesini optimize etmek ve geliştirmek için tanımlama bilgilerinizi (cookie) kullanıyor. Detaylı bilgiye Çerez Politikası belgemizden ulaşabilirsiniz.