BAŞKAN TEKİNTAŞ, “KADIN TOPLUMU DÖNÜŞTÜREN VE İSTİKAMET VERENDİR”

2019-03-07 15:26
Paylaş :

BAŞKAN TEKİNTAŞ, “KADIN TOPLUMU DÖNÜŞTÜREN VE İSTİKAMET VERENDİR”

“8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” KUTLU OLSUN

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadının toplumu dönüştüren ve istikamet veren bir kişilik olduğunun altını çizen Başkan Tekintaş, “Kadınların olmadığı mücadelede başarı olamaz. Kadınlar zekâlarıyla, duruşlarıyla zarafetleriyle topluma değer katar” dedi.

Başkan Engin Tekintaş, mesajında şu görüşlere yer verdi:

Milli ve manevi değerlerimizin, kültür ve geleneklerimizin en kıymetli taşıyıcıları hiç şüphe yok ki kadınlarımızdır. Günümüzde gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerinden biri de kadının bulunduğu toplumdaki özgürlüğü, saygınlığı ve yönetimdeki yeri ile belirlenmektedir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in ”Cennet annelerin ayakları altındadır” sözünün muhatabı olan kadınlar, doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan güzide değerlerimizdir.

Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Toplumda yapılan her mücadelede kadın olmalıdır. Kadınların olmadığı bir toplum yarım toplumdur. Çünkü kadınların olmadığı mücadelede başarı olamaz. Kadınlar zekâlarıyla, duruşlarıyla, zarafetleriyle topluma değer katar.

Şanlı tarihimize baktığımızda Türk kadını tarihimizin her devresinde eşsiz fedakârlık ve cefakârlık göstermiş, cephelerde kahramanlıklarla destanlaşmış, hayatın her alanında önemli sorumluluklar almıştır.

Bizleri dünyaya getiren, yetiştiren, büyüten, eğiten bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, hoşgörü sınırları geniş kadınlarımız toplumun her kesimi tarafından el üstünde tutulmalıdır.

Tüm bunlarla beraber kadına yönelik şiddetin artık bir son bulması için toplumun tüm kesimleri olarak daha duyarlı olmalıyız.  Çünkü Türkiye'de ve dünyada kadına şiddet kanayan bir yaradır. Kadına kalkan el iflah olmaz. Annesine, eşine, kız kardeşine, kızına şiddet uygulayan bir ruhun iflas ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu vesile ile yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandıran, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm fedakâr kadınlarımızın şiddete, baskıya, ayrımcılığa maruz kalmaması temennisi ile “8 Mart Dünya Kadınları Günü”nü kutlar, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi