“ÇİKOLATA PARK PROJESİ”NDE HEYECANLI BEKLEYİŞ

2019-01-31 15:29
Paylaş :

“ÇİKOLATA PARK PROJESİ”NDE HEYECANLI BEKLEYİŞ

 

“TÜRKİYE’NİN EN TATLI PROJESİ” TAMAMLANMAK ÜZERE

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulacak "Çikolata Park Projesi"nin inşaatı %95 oranında tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş yaptığı açıklamada, "Burası sosyal mekân bakımından Gülyalı ilçemizi geleceğe taşıyacak çok özel projedir. Bu proje şehrimize yapılabilecek en özel ve en güzel yatırımlardan bir tanesidir" dedi.

 

Ordu'nun Gülyalı ilçesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları devam eden ve %95'i tamamlanan "Çikolata Park Projesi"nin mart ayı içerisinde hizmete girmesi hedefleniyor. İlçede 60 dönüm arazi üzerine kurulan ve "Türkiye’nin En Tatlı Projesi" olarak nitelendirilen Çikolata Park'ın inşaatı tamamlanırken yüklenici firma tarafından çevre düzenlemesi devam ediyor.

 

“ÇİKOLATA PARK'IN İNŞAATI BİTTİ DİYEBİLİRİZ”

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş yaptığı açıklamada, sosyal hayata katkı sunacak projenin aynı zamanda ekonomik katkısının da olacağını belirtti. Gülyalı ilçesinde daha önce çöp depolama alanı olarak kullanılan bölgeye “Çikolata Park Projesi”nin yapıldığını kaydeden Başkan Tekintaş, projenin aynı zamanda deniz üzerine kurulan Ordu-Giresun Havalimanı'nın hemen yanında inşa edildiğini söyledi. "Çikolata Park'ın inşaatı bitti diyebiliriz" ifadesini kullanan Başkan Engin Tekintaş, firma yetkilileri tarafından çevre düzenlemesi ve bahçe aydınlatmaları ile ilgili küçük rötuşların yapıldığını belirterek, "Bizim hedefimiz  %95 oranında tamamlanan projeyi mart ayı içerisinde hazır hale getirmek ve halkımızın hizmetine sunmak" diye konuştu.

 

“YILIN DÖRT MEVSİMİ KULLANILABİLİR HALE GETİRMEYİ AMAÇLIYORUZ”

 

Deniz kenarındaki projede fındığın tarihini yansıtan müzenin yanı sıra, çikolata satış dükkânları, seyir terası, çocuk oyun parkı, sportif alanlar, restoran, düğün salonları ve çok amaçlı salonların yer alacağını ifade eden Başkan Tekintaş, "Vatandaşlarımız buradan 24 saat boyunca yararlanabilecek. Burayı yılın dört mevsimi kullanılabilir hale getirmeyi amaçlıyoruz. Burası sosyal mekân bakımından Gülyalı ilçemizi geleceğe taşıyacak çok özel projedir. Bu proje şehrimize yapılabilecek en özel ve en güzel yatırımlardan bir tanesidir. Söz konusu olan projenin yapılacak yürüyüş yolu ile havalimanına da bağlanması mümkün olabilir. Bu eksikliği de tamamlayabilirsek parkı ve havalimanını iç içe yaşayabilen iki proje haline dönüştürebiliriz. Hedefimiz havalimanına gelen misafirlerimizin yürüyerek buraya gelmesini ve burada hediyelik eşya ya da çikolata ürünlerinden almalarını sağlamak" şeklinde konuştu.

 

Projenin istihdama da katkı sunacağını belirten Başkan Tekintaş, yaklaşık 70 kişinin burada çalışabileceğini sözlerine ekledi.

 

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi