BÜYÜKŞEHİR, TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI  

2018-07-12 16:54
Paylaş :

BÜYÜKŞEHİR, TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

 

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Enver Yılmaz, toplantıda gündem maddelerine geçmeden önce bazı yatırımlarla ilgili meclis üyelerine bilgilendirme yaptı.

 

“BELİRLENEN ALANLAR DIŞINDA DENİZE GİRMEYİN”

 

Hafta sonu yaşanan boğulma vakaları nedeniyle vatandaşlara dikkatli olmaları yönünde uyarılarda bulunan Başkan Yılmaz, “İlimizde boğulma vakalarında ciddi artış yaşandığını görüyoruz ve bu konuda hassas davranılması gerektiği kanaatindeyiz. Boğulma vakaları ne yazık ki Büyükşehir Belediyemizin güvenli olarak belirlediği ve cankurtaran hizmeti verdiği alanlar dışında gerçekleşiyor. Büyükşehir olarak Altınordu, Ünye, Fatsa, Gülyalı ve Perşembe ilçelerimizde 13 plajda 60 personel, 3 jet ski ve 2 adet zodyak bot ile hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımızdan bu alanlarda denize girmelerini rica ediyorum. Hafta sonu yaşanan can kayıpları bizleri çok üzdü. Yaşamını yitiren kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

SÜLEYMAN FELEK CADDESİ VE KÖPRÜBAŞI MEYDANI’NIN AÇILIŞI 25 TEMMUZ’DA

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından trafiğe kapatılarak cephe giydirme çalışmalarıyla modern bir görünüme kavuşturulan Süleyman Felek Caddesi ile Köprübaşı Meydanı’nın açılışının 25 Temmuz’da yapılacağını duyuran Başkan Enver Yılmaz, “Trafiğe kapattığımız Süleyman Felek Caddemiz ve devamındaki Köprübaşı Meydanı’mızın resmi açılışını 25 Temmuz’da gerçekleştireceğiz. Açılış Ordulu Sanatçı Gülşen’in vereceği konserle taçlanacak. Resmi takvimi Ekim ayı olan projemiz 3 ay öncesinde hizmete sunuluyor. Üstyapı görsellerini açılış sonrasında yerleştireceğimiz çalışmamız, Yaşayan Şehirler Platformu tarafından da yılın kent estetiği ödülüne layık görülmüş bir uygulama projesidir” diye konuştu.

 

TERS EV PROJESİ’NİN UYGULANDIĞI 3. İL ORDU OLACAK

 

Bölgede emsali olmayan Ters Ev Projesi’nin ihalesinin gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Yılmaz, “Aksiyon fotoğrafçıları tarafından yoğun ilgi göreceğine inandığımız Ters Ev Projemizin ihalesini gerçekleştirdik. Dünyada 16 örneği olan proje, Türkiye’de Antalya ve Ankara’dan sonra Ordu’da da hayata geçirilecek” ifadelerini kullandı.

 

CUMHURİYET MAHALLESİ’NE SELÇUKLU MİMARİSİNDE YENİ CAMİ YAPILACAK

 

Altınordu ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’ne Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir cami yapılacağını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, caminin 220 metrekare zemin üzerinde Selçuklu mimarisine göre hayata geçirileceğini kaydetti.

 

DÜZOBA YAYLA ŞENLİKLERİ’Nİ DE BÜYÜKŞEHİR DÜZENLEYECEK

 

Hizmetin tek elden yönetilmesi adına şenliklerin Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını ifade eden Başkan Yılmaz, “Korgan Orman Gülü, Gölköy Uluvahta, Aybastı Perşembe Yaylası ve bu ay sonunda Çambaşı Yaylası Festivali’ni düzenleyeceğiz. Kumru ilçemizin Düzoba Yayla Şenlikleri’ni de önümüzdeki yıldan itibaren biz yapmayı planlıyoruz” dedi.

 

ORGANİK ÜRÜNLER DAHA STERİL BİR ORTAMDA SATIŞA SUNULACAK

 

Büyükşehir tarafından El Emeği Çarşısı’nın bulunduğu alanda organik köy ürünlerinin de satışa sunulacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Halkımız ürettiği ürünleri satmak için yer aramayacak. Bu alana gelecek ve ürettiği organik ürünleri daha temiz bir ortamda vatandaşa sunulabilecek” diye konuştu.

 

Başkan Yılmaz’ın konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. 38 maddenin görüşüldüğü toplantıda 29 gündem maddesi karara bağlanırken, 9 gündem maddesi de komisyonlara havale edildi.

 

Büyükşehir Belediye Meclisi, bir sonraki toplantısını 10 Ağustos Cuma günü saat 14.00’te gerçekleştirecek.

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi