BAŞKAN YILMAZ, “KADİR GECENİZİ TEBRİK EDİYORUM”

2018-06-08 14:14
Paylaş :

BİN AYDAN DAHA HAYIRLI GECE

 

BAŞKAN YILMAZ, “KADİR GECENİZİ TEBRİK EDİYORUM”

 

Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz bu kutsal gecenin, sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gece olduğuna vurgu yaptı.

 

Başkan Enver Yılmaz, mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

10 Haziran Pazar gününü Pazartesiye bağlayan gece, 14 asır önce yüce kitabımız Kur'ân-ı Kerim'in inmeye başladığı Kadir Gecesi’ni bir kez daha idrak edeceğiz.

 

Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı 11 ayın sultanı olan Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ne kavuşmuş olmanın heyecanını yaşıyoruz.

 

Cenab-ı Hakk Kur’ân-ı Kerim’de, “Doğrusu biz Kur'ân'ı Kadir Gecesi’nde indirmişizdir. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail), o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler. O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir" diyerek büyük bir müjde vermiştir.

 

Bizler bu mübarek gecede dargınlık ve kırgınlıklara son vererek nefretin yerine sevgi ve hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmak için fırsatları değerlendirmeli, dünyanın dört bir yanında yaşanan katliamların ve zulmün son bulması için de dua etmeliyiz.

 

Bu mübarek gecede, özellikle İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının durması için insanlığın yüreğini sızlatan haksızlığın ve zulmün; kadın, çocuk ve yaşlı demeden Müslüman kardeşlerimize reva görülen şiddet ve cinayetlerin son bulması için sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bu kutlu gecede gönüllerimizi dualarla birleştirelim.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Kadir Gecesi’nin tüm insanlığa sevgi, saygı, huzur ve mutluluk getirmesini, tutulan oruçların ve yapılan ibadetlerin kabul edilmesini diliyor, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulüyle arınma ve affına vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi