ÇEVRE YATIRIMLARI ANKARA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

2018-06-08 14:12
Paylaş :

ÇEVRE YATIRIMLARI ANKARA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

 

YATIRIMLAR ARASINDA OSKİ’NİN PROJELERİ DE YER ALIYOR

 

Başbakan Binali Yıldırım ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yapımı tamamlanan ve içerisinde Ordu iline kazandırılan atık su arıtma tesisi ile içme suyu ve kanalizasyon sistemlerinin yenileme projelerinin de bulunduğu çevre yatırımlarının toplu açılışını gerçekleştirdi. 

 

Ankara Ticaret Odasında (ATO) düzenlenen açılışa üst düzey bürokratların yanı sıra Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan katıldı.

 

BAŞBAKAN YILDIRIM, “TÜRKİYE 20 YIL SONRASINI DÜŞÜNEREK HAREKET EDİYOR”

 

Türkiye genelinde yapımı tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulan atık su arıtma tesisleri, kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj tesisleri, katı atık düzenli depolama tesisleri, içme suyu şebekesi ve güneş enerji santrali gibi aralarında Ordu’ya kazandırılan projelerin de yer aldığı, 2,5 milyar TL tutarındaki 101 farklı tesisin toplu açılışında çevreye ilişkin değerlendirmede bulunan Başbakan Binali Yıldırım, “Türkiye artık günlük planlar yapmıyor, 20 yıl sonrasını düşünerek hareket ediyor” dedi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise çevre bilinci oluşturmaya yönelik yurt içi ve yurt dışında konferans, sempozyum ve toplantılar yapıldığını, Türkiye’de çevre bilincinin oluşturulmaya çalışıldığını ifade etti.

 

ORDU’YA KAZANDIRILACAK ÇEVRE YATIRIMLARI İÇİN GÖRÜŞMELER SAĞLANDI

 

Programın sonunda Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan ve beraberindeki heyet, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanı Raci Bayer ile bir görüşme sağlayarak gelecek yıllarda Ordu’ya yapılması planlan çevre yatırımları için fikir alışverişinde bulundu.

 

ÇEVRE YATIRIMLARI ORDU’NUN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ

 

Ordu ilinde yapımı tamamlanan Atık Su Arıtma Tesisi Projesi ile şehrin atık su bertaraf sorunu kalıcı bir çözüme kavuşturulurken, proje sayesinde Karadeniz sahilleri koruma altına alındı ve Ordu’nun dereleri daha temiz hâle getirildi. İçme Suyu ve Kanalizasyon Sistemi Yenileme Projesi’yle vatandaşlar sağlıklı ve temiz içme suyuna kavuşturuldu.

 

 

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi