MECLİS NİSAN AYI TOPLANTISINI YAPTI

2018-04-12 16:23
Paylaş :

MECLİS NİSAN AYI TOPLANTISINI YAPTI

 

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Enver Yılmaz’ın bazı yatırımlar ile ilgili yaptığı bilgilendirmenin ardından, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

 

“ŞEHİTLİK ANITI’NIN İHALESİNE ÇIKTIK”

 

Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yılı geride bıraktığına dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, hizmetlerin artık gözle görülür hale geldiğini söyleyerek, yatırımlarda inşaat takvimi ve ihale sürecinin tamamlandığını, bu yıl mevcut yatırımların bitirilmesi noktasında gayret gösterileceğini kaydetti.

 

Yatırımlar hakkında bilgilendirmede bulunan Başkan Enver Yılmaz, Şehitlik Anıtı’nın yapımı için kısa süre içerisinde ihaleye çıkılacağını belirterek, “Şehitlik Anıtı Ordu için ihtiyaçtı. Arka yüzünde 1643 şehidimizin adının yazılı olacağı anıtımız Atatürk Anıtı’nın karşısına yapılacak. Yaklaşık 13 dönümlük alanda yapılacak projemizin ihalesine çıktık. Kısa sürede hizmete sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

KÖPRÜBAŞI MEYDANI MAYIS AYI SONUNDA HİZMETE GİRECEK”

 

Köprübaşı Meydan Projesi’nin mayıs ayı sonunda hizmete sunulacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “Süleyman Felek Caddesi’ni trafiğe kapatmak suretiyle başlattığımız çalışmaları Köprübaşı Meydanı’nda da uyguluyoruz. Günde 80 bin vatandaşımızın yürüyüş yaptığı, yaklaşık 1 km’lik alanda binalar giydirildi. Köprübaşı Camii’nin de içerisinde yer aldığı alanda güzel bir meydan ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.

 

“SİVİL SAVUNMA KAVŞAĞINDA PEYZAJ DÜZENLEMESİ YAPILIYOR”

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içindeki trafiğe köklü çözüm bulmak amacıyla başlatılan kavşaklardaki düzenleme çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Enver Yılmaz, “Soya ve Yeni Mahalle kavşağı ile ara kavşaklarda şehrin dinamiklerine uygun kavşak düzenlemeleri gerçekleştirdik. Trafiğin yoğunlaştığı Sivil Savunma kavşağında yaptığımız çalışmayı da tamamladık. Şu an peyzajını gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“FATSA CUMHURİYET MEYDANI EKİM AYI SONUNA KADAR TAMAMLANACAK”

 

Fatsa Cumhuriyet Meydanı’nın da ekim ayı sonunda bitirileceğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “meydanda tek kalan binanın yıkımı da kısa süre içerisinde gerçekleştirilecek. Projenin yıl sonuna teslim edileceğini söylemiştik ancak yetkili firma ekim ayı sonunda Fatsa Cumhuriyet Meydanı’nı teslim edeceğini belirtti. 15 milyon TL kamulaştırma, 11 milyon TL de yapım maliyeti bulunan projenin maliyeti yaklaşık 26 milyon TL. İlimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

“KUMRU’YA GÜZEL BİR MEYDAN KAZANDIRILACAK”

 

Kumru Kent Meydanı ve Kapalı Otopark Projesi’nin DSİ’nin ıslah çalışmaları nedeniyle geciktiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz,  8 milyon TL bedelli projenin ihalesine çıkılacağını ve ilçeye güzel bir meydan kazandırılacağını kaydetti.

 

BELEDİYE ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

 

Bilgilendirme ardından gündem maddelerine geçilen toplantıda Büyükşehir Belediye Encümeni’ne bir yıl süreyle görev yapmak üzere 5 encümen üyesi ile Meclis bünyesinde kurulması zorunlu olan İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, Çevre ve Sağlık Komisyonu’na, Ulaşım Komisyonu’na, Plan ve Bütçe Komisyonu’na, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’na Meclis bünyesinde görev yapmak üzere ihtiyaca binaen Hukuk Komisyonu’na ve  Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’na üye seçimi yapıldı.

 

Buna göre Encümen üyeliğine Aydın Gündoğdu, Akif Atlı, Haşim Bursalıoğlu, Vakıf Güley, Reşit Erol; Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’na Ruhan Çaykara, Rabia Gözpınar, Kemal Acısu, İsa Sezen, Ulaş Kefeli; Çevre ve Sağlık Komisyonu’na Yaşar Yılmaz, M.Yaşar Sezgül, Cihan Altun, Yücel Koca, Azmi Kocagöz; Plan ve Bütçe Komisyonu’na Fahrettin Boğ, Hüseyin Kocakoç, Mehmet Er, Kahraman Yalçın, İsmet Çelik; Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’na Ruhan Çaykara, Hasan Karamustafaoğlu, Yusuf Yalçuva, Musa Sarıdiken, Mehmet Dalgıç; Ulaşım Komisyonu’na Süleyman Günal, Kadir Çelenk, İsa Karayiğit, Hamza Karar, Kemal Kahraman, Hukuk Komisyonu’na Rabia Gözpınar, Selim Altaş, Mehmet Yılmaz, Mehmet Belen, Halis Gündüz seçildi.

 

Nisan ayı Meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılına ait faaliyet raporu da görüşülerek yapılan oylama sonrasında oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisinin bir sonraki toplantısı 10 Mayıs 2018 Perşembe günü saat:14.00’te yapılacak.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi