MİRAÇ KANDİLİNİZİ TEBRİK EDERİM

2018-04-12 15:39
Paylaş :

 

MİRAÇ KANDİLİNİZİ TEBRİK EDERİM

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında “Miraç, insanoğlunun kurtuluşu için gönderilen Hz. Peygamber’in (s.a.v) yaptığı mukaddes ve manevi bir yolculuktur” diyen Başkan Enver Yılmaz şu görüşlere yer verdi:

 

Toplumumuzda mukaddes gün ve gecelerin çok büyük önemi vardır. Miraç gecesi de onlardan biridir. Üç aylarda Regaip Kandiliyle başlayan mübarek geceler birçok hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran Miraç Kandili ile devam eder.

 

Miraç, insanoğlunun kurtuluşu için gönderilen Hz. Peygamber’in (s.a.v) yaptığı mukaddes ve manevi bir yolculuktur. Gönüllerimizin manevi bir coşku yaşadığı bu kutsal gecede, Peygamber Efendimizin (s.a.v) kutlu ve mucizevi bu yolculuğunun anlamını kavramaya çalışmalı, tüm insanlığın huzur ve mutluluğu için dua etmeliyiz.

 

Yardıma muhtaçlara el uzatma, destek olma ve paylaşım bu mübarek aylarda ve gecelerde daha da ayrı bir önem kazanmaktadır. Bu aylarda akrabalık ve komşuluk ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmeli, toplum huzurunun ve kaynaşmasının sağlanmasına yönelik adımlar atmalıyız. Her zamankinden daha çok beraberliğe, kardeşliğe, dayanışmaya ihtiyacımızın olduğu bu günlerde kandili de fırsat bilerek birbirimize kenetlenelim. 

 

Bu gece Allah’a yönelen yüzlerin ebediyen aklanacağı, Allah’a yaklaşan kalplerin paklanacağı ibadet gecesidir. Yapılacak ibadetler, alınacak manevi haz ve kararlar tüm İslam âleminin on bir ayın sultanı Ramazan ayına daha canlı ve hazırlıklı girmesine vesile olacaktır. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin Miraç Kandilini tebrik eder,  başta ülkemize, İslam âlemine hayırlar ve güzellikler getirmesini, İslam âleminin birliğine, insanlığın barış ve hidayetine vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan temenni ve niyaz ederim. 

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi