ORMEK KURSİYERLERİNE KÜLTÜR GEZİSİ

2018-04-11 10:10
Paylaş :

ORMEK KURSİYERLERİNE KÜLTÜR GEZİSİ

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) tarafından Nevşehir, Kayseri, Konya illerine kültür gezisi düzenlendi.

 

Altınordu, Ünye ve Fatsa şubelerinden kursiyer ve eğitmenlerin katıldığı gezi kapsamında kursiyerler, gittikleri illerde kurs merkezlerini ve ilin tarihi güzelliklerini yerinde gördü.

 

ÜNYE VE FATSA ORMEK’E NEVŞEHİR VE KAYSERİ GEZİSİ

 

26-29 Ocak tarihleri arasında, Nevşehir ve Kayseri’de bulunan 36 kişilik Ünye ORMEK grubu ile 2-5 Şubat tarihlerinde 46 kişilik Fatsa ORMEK grubu KAYMEK’te verilen kursları yakından görme fırsatı elde ederken, Kapadokya, Ürgüp, Peri Bacaları Göreme Açık Hava Müzesi, Avanos (Çanak Çömlek Atölyeleri), Üç Güzeller, Zelve-Uçhisar, Yeraltı Şehri, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi, Selçuklu Müzesi, Kurşunlu Camii, Kapalı Çarşı, Hunat Hatun Camii ve Eski Osmanlı Sokağı’nı gezerek bilgiler aldı.

 

ALTINORDU ORMEK NEVŞEHİR VE KONYA’YA GİTTİ

 

6-9 Nisan tarihlerinde Nevşehir ve Konya’da bulunan 46 kişilik Altınordu ORMEK grubu, Kapadokya, Ürgüp, Peri Bacaları ve Üç Güzeller, Güvercinlik Vadisi, Uç Hisar Kale Altı, Göreme, Avanos Çanak Çömlek Atölyesi, Paşabağ Keşişler Vadisi,  Develi Vadi (Dervent Vadisi), Konya Sille Köyü, Konya Büyükşehir Belediyesi Mahmudiye Güzel Sanatlar Merkez ve Kültür Park Satış ve Sergi M erkezi, Hz Mevlana Türbesi Şems-i Tebrizi ve Alaattin Tepesi’ni ziyaret ederek ilin kültürel miraslarını yerinde gördü.

 

KURSİYERLERDEN BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR

 

Gezi programlarının farklı gruptaki kursiyerlerle tanışma imkânı sağladığı gibi birçok tarihi güzelliği de yerinde görme fırsatı sunduğunu söyleyen kursiyerler, “Kurumumuza olan aidiyet duygumuz daha da kuvvetlendi. Bizlere bu imkânı sunan Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

 

 

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi