“SIFIR ATIK” İÇİN EĞİTİM DÜZENLENDİ

2018-03-05 12:00
Paylaş :

“SIFIR ATIK” İÇİN EĞİTİM DÜZENLENDİ

 

PROJEYE BÜYÜKŞEHİR’DEN BÜYÜK DESTEK

 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde tanıtımı yapılarak ülke genelinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” konusunda, Ordu Büyükşehir Belediyesi personeline eğitim verildi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanması amacıyla çalışmalarına başlanan ve Ordu Büyükşehir Belediyesinin de destek sunduğu “Sıfır Atık Projesi” için Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.

 

“PROJENİN ALTYAPISI HAZIR HÂLE GETİRİLDİ”

 

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının sürdürdüğü projeyle ilgili katılımcılara bilgi veren Biyolog Doğuşcan Yılmaz yaptığı sunumda, Büyükşehir’in projeye tam destek verdiğini söyleyerek Büyükşehir Belediyesine ait yerleşkelerde yeni düzenlemeler yapılarak projenin altyapısının hazır hâle getirildiğini belirtti.

 

“HEDEF; EN AZ ATIK ÜRETEN KURUM OLMAK”

 

Sıfır Atık Projesi ile insanların yaşam stilinin değişeceğini, israfın önüne geçileceğini, doğal kaynakların kullanımının minimuma indirileceğini ve atıkların yeni üretimler için kaynak olarak kullanılmasının sağlanacağını söyleyen Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesinin projeyle ilgili de hedeflerinin olduğunu ifade etti. Biyolog Doğuşcan Yılmaz, “Sıfır Atık” projesi ile Büyükşehir Belediyesi personeline duyarlı tüketici bilincini aşılayarak en az atık üreten kurum olmak, elde edilen tasarruf ile ekonomik kazanç sağlamak, enerji tüketimi ve emisyon salınımını azaltmak ve diğer kurumlara örnek olarak projenin yayılmasını sağlamak olduğunun altını çizdi.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi