HER KAZIDA BU GÖRÜNTÜLER YAŞANIYOR

2018-02-22 12:00
455 okunma
Paylaş :

HER KAZIDA BU GÖRÜNTÜLER YAŞANIYOR

 

ALTYAPIYI KILCAL DAMARLARINA KADAR AÇTIK

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kentte yayalaştırma çalışmaları öncesinde kazdığı yollarda onlarca yılın biriken sorunlarını gün yüzüne çıkararak altyapıyı elden geçiriyor. Başkan Enver Yılmaz, “İlimiz genelinde sürdürdüğümüz altyapı çalışmaları ile özellikle geçmişte kullanılan yağmur suyu hatlarının tamamen kapalı olduğunu görüyoruz. İflas etmiş bir altyapı ağını kılcal damarlarına kadar açmış bulunuyoruz” dedi.

 

YAYALAŞTIRMA PROJESİ DEVAM EDİYOR

 

Ordu ilinin her köşesinde değişim ve dönüşüme devam eden Büyükşehir Belediyesi, yayalaştırma çalışmalarını sürdürdüğü Süleyman Felek Caddesi’nin ardından, Zübeyde Hanım Caddesi’nde de altyapıyı elden geçiriyor. Kent yaşamının en önemli sorunlarından biri olan yaya ulaşımı konusunda gerçekleştirdiği çalışmalar ile takdir kazanan Büyükşehir, proje kapsamında zemin döşeme işlemini yürüttüğü Süleyman Felek Caddesi’nin ardından, Zübeyde Hanım Caddesi’nde de altyapıyı yeniliyor.

 

İFLAS ETMİŞ BİR ALTYAPI VARDI

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kazı çalışmaları sırasında onlarca yılın biriken sorunlarını gün yüzüne çıkarıyor. Eski yağmur suyu hatlarında kullanılan tıkalı ve ömrünü tamamlamış boruları gören vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Başkan Enver Yılmaz, yayalaştırma projeleri kapsamında güzergâhların altyapısının tamamen yenilendiğini söyleyerek, “İlimiz genelinde başlattığımız altyapı çalışmalarıyla birlikte özellikle geçmişte kullanılan yağmur suyu hatlarının tamamen kapalı olduğunu görüyoruz. Çalışmalarımız sırasında iflas etmiş bir altyapı ağını kılcal damarlarına kadar açtık. Sorunsuz bir altyapı için başlattığımız çalışmalarda ortaya çıkan tablo, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın en önemli göstergesidir” diye konuştu.

 

SİL BAŞTAN YENİLEDİK

 

Zübeyde Hanım Caddesi’nde ortaya çıkan yağmur suyu hatlarındaki görüntülerin Soya ve Mersan Kavşağı ile Atatürk Anıtı’nın olduğu bölgedeki çalışmalarda da karşılarına çıktığını belirten Başkan Yılmaz, “Daha önce Soya ve Mersan Kavşakları’nda altyapıya yerleştirdiğimiz 5’e 2 büyüklüğünde bakslar ile Altınordu ilçemizi ciddi bir sıkıntıdan kurtardık. 1930’lu yıllardan bu yana 18 bin nüfusa göre inşa edilen, geçici onarım ve eklemelerle günümüze kadar getirilip, artan nüfusa cevap veremeyen şehrimizin altyapısını sil baştan yeniledik” ifadelerini kullandı.