BÜYÜKŞEHİR’İN ZEMİNİ SAĞLAM

2018-01-22 10:03
337 okunma
Paylaş :

BÜYÜKŞEHİR’İN ZEMİNİ SAĞLAM

 

30 ZEMİN ETÜT ÇALIŞMASINDA 4 BİN 500 M SONDAJ YAPILDI

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, projelerini sağlam zeminler üzerine inşa ediyor. Başkan Enver Yılmaz, Büyükşehir Belediyesinin il genelindeki çeşitli yatırımları için 2017 yılında 30 adet zemin etüt çalışması yaptıklarını ve bu kapsamda 4 bin 500 m sondaj ve 112 sismik ölçüm gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

YETERLİ TEKNİK DONANIMA SAHİP UZMAN BİR EKİBİMİZ VAR

 

Büyükşehir Belediyesinin zemin çalışmaları konusunda yeterli teknik donanımı ve uzman bir ekibinin bulunduğunu belirten Başkan Yılmaz, “İlimiz sınırları içinde her türlü zemin çalışmalarını rahatlıkla yapabiliyoruz. İleri seviyede teknik araç ve gerece sahip uzman personellerimiz vasıtasıyla hayata geçireceğimiz projelerin sağlam zemine oturtulması için gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.

 

DİĞER KAMU KURUMLARINA DA DESTEK VERİYORUZ

 

Büyükşehir’in projelerinin yanında diğer kamu kurumlarının çalışmalarına destek verdiklerini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Karada yaptığımız zemin çalışmaları yanında denizde su derinlik taraması, hidrografik ve oşinografik çalışmalar yapabiliyoruz. Bu tür çalışmalara ilimizdeki farklı kurumların da ihtiyaçları olabiliyor. Böyle bir durumda Büyükşehir Belediyemizin yatırımlarının yanı sıra diğer kamu kurumlarının çalışmalarına destek veriyoruz” diye konuştu.

 

HEM KARADA HEM DE DENİZDE ÖLÇÜM YAPILABİLİYOR

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılı içerisinde Köprübaşı Meydan Projesi, Sporcu Fabrikası ve Gençlik Merkezi, Altınordu Karşıyaka Spor Kompleksi, Fatsa Meydan – Yeraltı Otoparkı başta olmak üzere kültür merkezleri, galericiler sitesi, katı atık istasyonları, spor tesisleri, otogarlar, çeşitli hizmet binaları, camiler ve imar planları olmak üzere toplamda 30 adet zemin çalışması yapıldı. Bu kapsamda 4 bin 500 metre sondaj çalışması ve 112 adet sismik ölçüm gerçekleştirildi. Ayrıca kıyı dolgu alanlarında su derinlik taramaları (batimetri) ile hidrografik ve oşinografik çalışmalar yapıldı.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi