MECLİS, YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI YAPTI

2018-01-22 09:50
216 okunma
Paylaş :

MECLİS, YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI YAPTI

 

TOPLANTIDA ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI

 

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Ocak ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Enver Yılmaz’ın yatırımlarla ilgili gerçekleştirdiği sunumun ardından, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

 

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda Başkan Enver Yılmaz’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Genel Sekreter Bülent Civelek, Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olğun, Meclis Üyeleri ve ilgili Daire Başkanları katıldı.

 

2018 YILI VE TAŞERON YASASI HAYIRLI OLSUN

 

Toplantıya başlamadan önce konuşma yapan Başkan Yılmaz, “2018 yılının ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini ve iyi bir çalışma yılı olmasını gönülden temenni ediyorum. Ayrıca taşeron yasasının devreye girmesiyle birlikte hem Büyükşehir Belediyesi olarak bizim bünyemizde hem de diğer belediyelerde çalışan kardeşlerimiz kadroya geçirildiler. Bu konuda Hükümetimize teşekkür ederken, kendilerine de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

BAŞKAN YILMAZ, BORÇ OLMADIĞINA DAİR BELGE PAYLAŞTI

 

Başkan Yılmaz, borç durumuyla ilgili bazı kesimlerden itirazlar geldiğini söyleyerek, “Borç durumuyla ilgili bazı kesimlerden itirazlar var ancak biz sözümüzün arkasındayız. Büyükşehir Belediyemizin herhangi bir vergi borcu olmadığına dair resmi belgeyi Meclis üyeleri ve kamuoyuyla paylaşıyoruz” diye konuştu.

 

 

SATRANÇ TURNUVASININ DÖRDÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK

 

Başkan Enver Yılmaz’ın konuşmasının ardından, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Mecliste yapılan görüşmelerde Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliği ile bu yıl 4. sünün yapılması planlanan  “Ordu Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası”nın düzenlenebilmesi amacıyla protokol imzalanması için Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a yetki almasına karar verildi.

 

KURUL KALESİ’NE GİDEN YOL YAPILACAK

 

Ulaşım Dairesi Başkanlığının Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Kurul Kalesi’ne giden Altınordu - Ulubey Devlet Karayolundan itibaren 6,7 km uzunluğundaki yol güzergâhının modern tekniklere uygun şekilde yapımı için Kültür ve Turizm Bakanlığından yeterli miktarda şartlı nakdi yardım talebinde bulunulması teklifi kabul edildi.

 

GÖLKÖY VE KABADÜZ’DE DIŞ CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

 

Gölköy ilçesi Mustafa Kemal Paşa Caddesi, İsmetpaşa Caddesi ve Aybastı Caddesi’ne cephesi olan binalar ile Kabadüz ilçesi Merkez Mahallesi Cumhuriyet Caddesi, Yokişdibi Mahallesi - Gazi Mustafa Kemal Caddesi, Turnalık Mahallesi karayolu güzergâhı ve Çambaşı Mahallesi - Atatürk Caddesi’ne cephesi olan binalarda “Cephe İyileştirme Yapım İşi”nin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

 

DENETİM KOMİSYONU OLUŞTURULDU

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığının 2017 yılı gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetlenmesi amacıyla denetim komisyonu oluşturuldu. Yapılan oylamada denetim komisyonu üyesi olarak Ahmet Çoruh, Fahrettin Boğ ve Hüseyin Tavlı seçildi.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, bir sonraki toplantısını 13 Şubat 2018 Salı günü saat 14.00’te  gerçekleştirecek.

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi