FATSA’DA ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

2018-01-22 09:48
203 okunma
Paylaş :

FATSA’DA ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

 

BAŞKAN YILMAZ, “FATSA ALTYAPI ÇALIŞMALARINDA 2018, FİNAL YILI OLACAK”

 

 

“Ortak Akıl” toplantıları kapsamında, Fatsa ilçesinde faaliyet gösteren siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Enver Yılmaz, 2018’in Fatsa’daki altyapı çalışmalarında final yılı olacağını söyledi.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz başta olmak üzere, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek ve Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olğun, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan, Fatsa ilçesindeki siyasi parti temsilcileri ve meclis üyeleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilci ve üyeleri katıldı.

 

Toplantıda Büyükşehir Belediyesi tarafından Fatsa ilçesinde yapımı tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlara değinen Başkan Enver Yılmaz, ulaşım, içme suyu ve kanalizasyon yatırımları, doğal gaz çalışmaları, katı atık yönetim sistemi, kadınlar plajı, Fatsa Mezbaha ve Hayvan Pazarı Projesi, Fatsa Huzurevi Projesi, dış cephe iyileştirme çalışmaları, yayalaştırma projesi, akıllı bisiklet uygulaması, toplu taşıma dönüşüm çalışmaları ve Fatsa Meydan Projesi hakkında bilgi verdi.

 

ŞEHİR İÇERİSİNDEKİ ALTYAPI YENİLENECEK

 

Başkan Yılmaz, altyapı bakımından 2018 yılının Fatsa için final yılı olacağını ve sonrasında üstyapı çalışmalarına daha fazla yoğunlaşacaklarını belirterek, “Fatsa ilçemizde, grup yolları ağırlıklı olmak üzere menfezleri, duvarları ve v kanalları ile 71 milyon TL’lik yol ve sıcak asfalt çalışması yaptık. İçme suyu ve kanalizasyonla ilgili 19 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirerek ilçemizin sorunlarını büyük oranda çözdük. Doğal gaz çalışmaları nedeniyle şehirde şu an için yol çalışması yapmak çok mümkün değil ancak yıl içerisinde doğal gaz çalışmalarının belirli bir seviyeye gelmesiyle birlikte şehir içerisindeki su ve kanalizasyon hattını da tamamen yenileyerek yol çalışmalarımızı tamamlamak istiyoruz. İnşallah 2018 yılı, Fatsa’mız için altyapı çalışmalarında final yılı olacak” dedi.

 

DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI YIL SONUNA KADAR %40 SEVİYESİNE ULAŞACAK

 

Fatsa’daki doğal gaz çalışmalarının 2018 yılı sonuna kadar %40 seviyesine ulaşacağını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Şu anda Fatsa ilçemizdeki doğal gaz çalışmalarında %25 seviyesindeyiz. Dolunay, Evkaf, Mustafa Kemal, Şerefiye, Dumlupınar, Kurtuluş ve Sakarya Mahallelerimizde yaklaşık 4 bin 500 abone bulunuyor. Yıl sonuna kadar doğal gaz çalışmalarını %40 seviyesine kadar getirerek ilçemizin büyük bir bölümünün doğal gaz hizmetinden faydalanmasını sağlayacağız” diye konuştu.

 

FATSA’YA ÇÖP DÖKÜLMEYECEK, MEVCUT ALAN REHABİLİTE EDİLECEK

 

Başkan Yılmaz, il genelindeki katı atıkların toplanması için son derece modern bir sistem kurduklarını ifade ederek, “Büyükşehir Belediyemizden önce ilimiz genelinde toplanan çöpler, 23 ayrı noktada vahşi depolama yöntemi ile depolanıyordu. Bunlardan biri de Fatsa’nın merkezindeki vahşi depolama alanıydı. Katı atık yönetim sistemini tam olarak faaliyete geçirdiğimizde, tahminen mayıs ayından itibaren bu bölgemize çöp dökümünü sonlandıracağız ve mevcut alanı rehabilite edeceğiz” dedi.

 

CUMHURİYET MEYDANI FATSA’MIZA HAYIRLI OLSUN

 

Fatsa Cumhuriyet Meydanı’nın toplamda 30 milyon TL’ye mal olacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Fatsalı hemşehrilerimiz için olmazsa olmaz projelerden biri olan Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmalarımız devam ediyor. Kamulaştırma bedeli ve yapım maliyetiyle birlikte toplam 30 milyon TL’ye mal olacak projeyle ilgili 5 Şubat’ta ihaleye çıkıyoruz. Çalışmalarımız tamamlandığında, 120 araçlık yer altı otoparkı ve üstyapı görselleriyle birlikte Fatsa’mızın en güzel projelerinden biri olacak. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

Başkan Yılmaz’ın konuşmasının ardından toplantıya katılan davetliler, söz alarak Fatsa ilçesinin sorunları ve çözüm yolları ile ilçede devam eden yatırımlar hakkında duygu ve düşüncelerini paylaştı.

 

BAŞKAN ANLAYAN, “ORDU’MUZA DEĞER KATACAK BİRBİRİNDEN GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATILIYOR”

 

Programın sonunda bir konuşma yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a ve ekibine, özelinde ilçemize ve genelinde Ordu’muza değer katacak birbirinden güzel çalışmalara imza attıkları için teşekkür ediyorum. Güzel görüşler dile getirildi, tatlı eleştiriler yapıldı ve yeni teklifler sunuldu. Bu anlamda toplantımızın çok verimli geçtiğine inanıyor ve bundan sonrasının da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi