BAŞKAN YILMAZ SÖZ VERMİŞTİ

2018-01-22 09:38
226 okunma
Paylaş :

BAŞKAN YILMAZ SÖZ VERMİŞTİ

 

PROJE 5 İLÇE VE 1 MAHALLEDE DAHA UYGULANACAK

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde yürütülen Dış Cephe İyileştirme Projesi; Gölköy, Gürgentepe, Perşembe, Ulubey ve Gülyalı ilçeleri ile Güzelyurt Mahallesi’nde de uygulanacak. Başkan Enver Yılmaz, “Hemşehrilerimizin büyük ilgi gösterdiği dış cephe iyileştirme çalışmalarımız ile hem binalarımız güzel bir görünüme kavuşuyor hem de mülkiyet sahibi vatandaşlarımız mantolama sayesinde enerjiden tasarruf sağlıyor” dedi.

 

İlk etapta Altınordu ilçesinde ve ardından ise Fatsa ve Ünye ilçelerinde uygulamaya geçen proje kapsamında, kentte görüntü kirliliğinin önüne geçmeyi ve estetik görünümü sağlamayı amaçlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Gölköy, Gürgentepe, Perşembe, Ulubey ve Gülyalı ilçeleri ile Güzelyurt Mahallesi’nde Dış Cephe İyileştirme Projesi’ni hayata geçiriyor.

 

GÖLKÖY VE GÜRGENTEPE İLÇE MEYDANLARI İLE GÜZELYURT MAHALLESİ MEYDANININ CEPHE PROJELERİ HAZIRLANDI

 

Başkan Yılmaz’ın kısa bir süre önce yaptığı açıklama sonrasında 5 ilçe ve bir mahalle de başlayacak çalışmalar kapsamında, Gölköy ilçesi meydan çevresinde 11 binanın, Gürgentepe meydan çevresinde 13 binanın ve Güzelyurt Mahallesi’nde 29 binanın cephe iyileştirme projeleri hazırlandı. Başkan Enver Yılmaz, üç ilçede toplam 53 binanın cephe giydirmelerinin 2018 yılı içerisinde yapılacağını ve binalarda mantolama, sıva, söve ve boyama imalatlarının uygulanacağını belirterek, bu üç ilçenin yıpranan ve eskiyen kent dokusunun yenilenerek vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

 

PERŞEMBE, ULUBEY VE GÜLYALI İLÇELERİNDE CEPHE YENİLEMESİ İÇİN PROJE KARARI ALINDI

 

Perşembe, Ulubey ve Gülyalı ilçeleri için de bina cephelerinde yenileme kararı aldıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “Projemiz kapsamında, Perşembe ilçesi sahil yolu üzerinde, Gülyalı ilçesi limanı ile havaalanı arasında, Ulubey ilçesinde 1 Nisan ve Atatürk Caddeleri ile meydan ve Kara Koca Caddeleri üzerindeki binaların cepheleri yenilenecek. Cephe giydirme projeleri, vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi görüyor ve bu üç ilçemizde de bu konuda talepler geliyor. Bilindiği üzere bu projelerimiz, Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacak ve yarısı mülk sahipleri tarafından daha sonra ödenecek” diye konuştu.

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi