GÖLKÖY’ÜN ALTYAPISI TAMAM

2018-01-22 09:21
161 okunma
Paylaş :

GÖLKÖY’ÜN ALTYAPISI TAMAM

 

BAŞKAN YILMAZ “2018’DEN İTİBAREN ÜSTYAPIYA YÖNELECEĞİZ”

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert ve beraberindeki heyeti kabul etti. Başkan Yılmaz, Gölköy ilçesinde altyapı çalışmalarını büyük oranda tamamladıklarını ve 2018’den itibaren de üstyapı yatırımlarına yöneleceklerini söyledi.

 

GÖLKÖY BÜYÜKŞEHİRİN AVANTAJLARINDAN EN İYİ ŞEKİLDE FAYDALANIYOR

 

Gölköy ilçesinin, büyükşehir olmanın avantajlarından en iyi şekilde faydalanan ilçelerden birisi olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “İl genelindeki hizmetlerin bir bütünlük içerisinde gerçekleştirilmesi amacıyla kurulan büyükşehirlerden olmamızla birlikte geride kalan 3,5 sene içerisinde Gölköy ilçemiz bu anlamdaki hizmetlerden en iyi faydalanan ilçelerden birisi oldu. Şu anda Gölköy'de ulaşımla, içme suyuyla ilgili büyük bir sorunumuz kalmadı,  yapılması gerekenlerin büyük bir kısmını gerçekleştirdik” dedi.

 

GÖLKÖY HALKININ ÖNCELİK VE TALEPLERİ YATIRIMLARA YÖN VERDİ

 

Başkan Yılmaz, yapılacak yatırımlarla ilgili Gölköy’ün öncelikleri ve Gölköy halkının talepleri doğrultusunda hareket söyleyerek, “Gölköy’de yapılacak çalışmaları planlarken sizlerin öncelikleri ve talepleri doğrultusunda hareket ettik. Nerelerin daha acil olarak yapılması gerektiği konusuna başkanlarımızla, meclis üyelerimizle oturduk tartıştık, teker teker tespit ettik ve çalışmalara başladık. Öncelikli olarak ilçe merkezindeki ve mahalleler arasındaki ana bağlantı yollarını yaptık. 2018 yılı itibarıyla hedeflerimize %90-95 oranında ulaşmış olacağız.  Bundan sonra da Gölköy'ün içerisindeki ıslah ve güzelleştirme çalışmalarına başlayacağız” diye konuştu.

 

BAŞKAN MERT, “DİĞER BÜYÜKŞEHİRLERDEN ÇOK DAHA İLERİDEYİZ”

 

Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert ise Büyükşehir Belediyesiyle büyük bir uyum içerisinde çalıştıklarını ve ilçenin önemli sorunlarını çözüme kavuşturduklarını ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi'nin kurulduğu günden itibaren bürokrat arkadaşlarımızla çok uyumlu bir ekip çalışması ortaya koyduk. Zorluklarla boğuştuğumuz günlerden bugünlere geldik. Şimdi geriye dönüp baktığımızda çok fazla mesafe kat ettiğimizi görüyoruz. Yaklaşık bir ay kadar önce Belediyeler Birliği tarafından Trabzon'da düzenlenen bir toplantıya katıldım. Orada diğer büyükşehirlerden gelen arkadaşlarımızla konuştuğumuzda da bizim onlara göre daha hızlı şekilde ve daha güzel şeyler yaptığımızı gördüm. Gölköy ile ilgili sorunların çözümü noktasında ve projelerin uygulanması noktasında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz'a ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi