SİVİL SAVUNMA KAVŞAĞI TRAFİĞE NEFES ALDIRACAK

2018-01-22 09:16
Paylaş :

EKİPLER ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

 

SİVİL SAVUNMA KAVŞAĞI TRAFİĞE NEFES ALDIRACAK

 

Altınordu ilçesinde trafik sorununa kalıcı çözümler üretmek için yeni projeleri hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ve Ünye’deki bazı kavşaklarda yaptığı düzenleme çalışmasını bu kez Sivil Savunma Kavşağı’nda gerçekleştiriyor. 

 

Kentin trafik akışında yaşanan yoğunluğu hafifletmek ve özellikle ana arterlerde kalıcı çözümler üretmek amacıyla birçok proje uygulayan Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesi Sivil Savunma Kavşağı’nda başlattığı düzenlemede önemli mesafe aldı.

 

TAŞ DUVAR İMALATI TAMAMLANDI

 

Proje kapsamında, ilk etapta Altınordu-Ulubey istikametinde yolun sağ tarafına taş duvar imal eden Büyükşehir, aynı noktaya sığınma cebi yapımı için kazı dolgu işlemi gerçekleştirdi. Yine Ulubey güzergâhında refüj kısmında kazı dolgu çalışmalarını sürdüren ekipler, hava koşullarının uygun olması durumunda faaliyetlerini kısa süre içerisinde tamamlamayı planlıyor.

 

ÇELEBİOĞLU KÖPRÜSÜ’NÜN 4 ŞERİDE ÇIKMASI KAVŞAĞIN ÖNEMİNİ ARTIRDI

 

Sivil Savunma Kavşağı’nda yürütülen projenin hayata geçmesiyle birlikte Karapınar ve Karşıyaka Mahallesi üzerinden, Ulubey güzergâhı ve çevre yoluna bağlanan ana arterde büyük bir rahatlama yaşanacak. Kentin trafiğinde önemli çıkış noktalarından biri olan Sivil Savunma Kavşağı, Çelebioğlu Köprüsü’nün 2 gidiş ve 2 geliş olmak üzere 4 şeritli olarak hizmete girmesiyle birlikte daha büyük bir önem kazanmıştı.

 

ULUBEY - ALTINORDU İSTİKAMETİNE ALTERNATİF YOL OLUŞTURULUYOR

 

Ulubey - Altınordu istikametinde her geçen gün artan araç trafiğini rahatlatmaya yönelik birçok alternatif arayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, kısa bir süre önce Polatlı Şehitler Caddesi’ni hazır hâle getirmeye başladıklarını kamuoyuyla paylaşmıştı. Bu çalışmayla birlikte Ulubey yönünden gelen araçlar, trafiğe girmeden Polatlı Şehitleri Caddesi üzerinden Bucak Mahallesi yol güzergâhını kullanarak Altınordu ilçe merkezine daha kolay ulaşım sağlayacak.  

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi