ÜNYE’NİN GELECEĞİ PARLAK

2018-01-22 09:14
178 okunma
Paylaş :

ÜNYE’NİN GELECEĞİ PARLAK

 

BAŞKAN YILMAZ, “2018 ÜNYE’MİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR YIL OLACAK”

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Ortak Akıl” toplantıları devam ediyor. Ünye ilçesinde faaliyet gösteren siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Enver Yılmaz, Ünye’nin geleceğinin parlak olduğunu belirterek altyapı, doğal gaz ve sıcak asfalt çalışmalarında büyük yatırımların hayata geçeceğini ve 2018’in ilçe için çok önemli bir yıl olacağını söyledi.

 

ORDU’MUZUN HER BİR FERDİNİN FİKRİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

 

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda konuşma yapan Başkan Yılmaz, Ordu’nun her bir ferdinin fikrinin kendileri için önemli olduğunu ifade ederek, “İlimizin her bir ferdinin fikri bizim için çok önemli olup, istişare siyasetimizin en önemli parçasıdır. Ünye'mizin siyasi parti temsilcileri, STK’ları, basın mensupları ve iş adamları ile "Ortak Akıl” toplantısında bir araya gelmekten son derece memnunuz. Öncelikle tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlarla ilgili çalışmalarımızı anlatıp, ardından sizlerin görüşlerini alarak güzel ve verimli bir istişare toplantısı gerçekleştireceğiz” dedi.

 

2018 YILINDA ÜSTYAPIYA YÖNELECEĞİZ

 

2018 yılında Ünye’nin altyapı sorunlarını büyük oranda çözeceklerini ve üstyapıya yöneleceklerini belirten Başkan Enver Yılmaz, ilçede devam eden ulaşım, su ve kanalizasyon, doğal gaz yatırımlarıyla birlikte katı atık ayrıştırma tesisleri, Fevzi Çakmak Sosyal Tesisi, kadınlar plajı, Yunus Emre Gençlik Kampı, cephe iyileştirme çalışmaları, Oto Galericiler Sitesi ve Toplu Taşıma Projesi’yle ilgili bilgi verirken, çalışmaların detayları hakkında ise şunları söyledi:

 

3 YILDA 135 KM ASFALT ÇALIŞMASI YAPTIK

 

Ünye’mizde Büyükşehir olmadan önce 1 km dahi sıcak asfalt yoktu. 3 yılda 40 km sıcak asfaltı ve 95 km sathi asfaltı ilçemizle buluşturduk. 2018 yılı planımız ise 23,7 km sıcak asfalt dökümü ve 49,7 sathi asfalt kaplaması.

 

60 BİN METRE İÇME SUYU HATTI İNŞA ETTİK

 

Ünye Fevzi Çakmak Mahallesi, her yağmurda su baskını korkusu yaşıyordu. Kutu bakslar yardımıyla 3 ayrı sokaktan 300 metre yağmur suyu hattıyla denize ulaştık ve Fevzi Çakmak Mahallesi’ni su baskını tehdidinden kurtardık. 60 bin 588 metre içme suyu hattı inşa ettik.

 

DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

Doğal gaz Ünye’mizin 10 yıllık özlemiydi. 2014 yılı sonrası, ilçemizde 75 bin 573 metre şebeke hattıyla Atatürk, Çınarlık, Kaledere, Liseler, Çamurlu ve Ortayılmazlar Mahalleleri’nde 17 bin 415 potansiyel aboneye ulaştık. Ünye Fevzi Çakmak Mahallemizde doğal gaz çalışmaları başladı. 2018'de Burunucu ve Ortayılmazlar Mahallesi ile itfaiye ve otogarın olduğu alana kadar yatırımlarımız tamamlanacak. TOKİ’nin bulunduğu Gölevi Mahallesi’nde de çalışmalar başlayacak.

 

ÜNYE’MİZİ GÖZE VE GÖNÜLLERE HİTAP EDECEK BİR KİMLİĞE KAVUŞTURUYORUZ

 

Güzel Ünye’mizi, göze ve gönüllere hitap edecek bir kimliğe kavuşturmak için sahil yolu üzerindeki Jandarma ile eski Devlet Hastanesi arasındaki 4 km’lik alanda, 180 binanın dış cephe iyileştirme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Ünye ilçemizde, Fevzi Çakmak Parkı ve Sosyal Tesis Binası, kadınlar plajı, Yunus Emre Gençlik Kampı, Mavi Bayraklı Kırkevler Plajı, Dönerçeşme Meydan Düzenlemesi, Kazancılar Caddesi Dış Cephe İyileştirme Çalışması yapmış olup, ORMEK Şubemiz ile Hanımlar Lokalimizi de hizmete sunduk. İlçemiz için yatırımlarımız bundan sonra da artarak devam edecek.

 

STK TEMSİLCİLERİ GÖRÜŞ VE TEMENNİLERİNİ PAYLAŞTI

 

Başkan Enver Yılmaz’ın konuşmasının ardından, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri söz alarak Ünye ile ilgili görüş ve temennilerini paylaştı. Program, toplantının ardından düzenlenen yemek organizasyonuyla sona erdi.

 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi