“BÜYÜKŞEHİR KISA SÜREDE BÜYÜK ÇALIŞMALARA İMZA ATTI”

2017-12-25 14:26
790 okunma
Paylaş :

GENEL SEKRETER BÜLENT CİVELEK ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

 

“BÜYÜKŞEHİR KISA SÜREDE BÜYÜK ÇALIŞMALARA İMZA ATTI”

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, Altınordu ve Fatsa ilçelerinde devam eden sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Genel Sekreter Civelek, “Büyükşehir Belediyemizin hayata geçirdiği yatırımlar, ilçelerimizin geleceğine yapılan en önemli hizmetlerdir. İnsanımızın yaşam koşullarını kolaylaştıran ve yaşanılabilir bir çevre hedefleyen Büyükşehir Belediyemiz, kısa sürede büyük çalışmalara imza atmıştır” dedi.

 

FATSA’DA TRAFİĞE KAPALI ALANLAR OLUŞTURULUYOR

 

Fatsa ilçesinde yayalaştırma çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi alan Genel Sekreter Bülent Civelek, “Fatsa’mızın çehresini değiştirecek projemiz kapsamında, ilçe merkezinde yaşanan yoğunluğu ortadan kaldırmayı ve yayalar için trafiğe kapalı alanlar oluşturmayı planlıyoruz. Bu amaçla araç trafiğine kapatılan Eski Hal Sokak, Aşiyan Sokak, Plevne Caddesi ve Meydanı, Gülhan Sokak, Hisar Sokak, Reşadiye Caddesi, Pazar Caddesi ve Meydan Sokak’ta yayalaştırma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Altyapısı tamamlanan bölgelerimizde özel taşlar ile sert zemin döşemesine başladık. Akabinde ahşap döşemelerin yapılmasına, oturma grupları ve aydınlatma elemanlarının yerleştirilmesine geçeceğiz” şeklinde konuştu.

 

ÇÖP SORUNU ORTADAN KALKIYOR

 

Evsel atıkların ekonomik olarak çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi amacıyla Ünye ve Fatsa ilçelerinde kurulum çalışmaları tamamlanan katı atık aktarma istasyonlarının Fatsa’daki tesislerini de inceleyen Genel Sekreter Civelek, “Ordu ilimizde çöp sorununu tamamen ortadan kaldıracak katı atık yönetim sistemine ait uygulamaları tek tek hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda 4 ayrı ilçede aktarma istasyonu kuracağımızı söylemiştik. Ünye ve Fatsa’daki çalışmalarımızı tamamladık, Gölköy ve Kabataş’taki faaliyetlerimiz ise devam ediyor. Aktarma istasyonları, bulundukları ilçelerden ve civar bölgelerden toplanacak çöplerin nihai bertaraf tesisine ulaştırılmasında basamak görevi görecek” diye konuştu.

 

AVRUPA STANDARTLARINDA “MEZBAHA VE HAYVAN PAZARI” YAPILIYOR

 

Fatsa’da Ordu Büyükşehir Belediyesince yapılan ve bölgenin en büyük modern “Mezbaha ve Hayvan Pazarı Projesi” hakkında da bilgi alan Genel Sekreter Civelek, “Tesisimiz, hem kesimhane hem de hayvan pazarı olarak hizmet verecek. Mezbaha bölümünde günlük 200 adet büyükbaş ve 500 adet küçükbaş hayvan kesimi yapılabilecek. Hayvan pazarımız da 500 adet büyükbaş ve 500 adet küçükbaş hayvan barındırma kapasitesine sahip olacak. Yapım süresi çok uzun olmayacak projemiz, inşallah 2018 yılı içerisinde hizmete girecek. Yapılan mezbaha yaklaşık 12 milyon TL’ye mal edilecek ve bölgenin en büyük kesimevi olacak. İlçemize yapacağımız mezbaha sadece ilimizin değil, bölgemizin de en büyük kesimevi olacak. İlimiz genelindeki tüm kesimler burada yapılacağı gibi komşu illerden de kesim için hayvan getirilecek. Yapacağımız mezbaha, başta sağlık ve temizlik olmak üzere hizmet, kalite ve güvenirlilik gibi konularda Avrupa standartlarını taşıyacak” şeklinde konuştu.

 

EFİRLİ YERLEŞKESİ 20 DÖNÜMLÜK ALANA İNŞA EDİLİYOR

 

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Efirli’de yapımını sürdürdüğü ve yaklaşık 40 dönüm alan üzerine inşa etmekte olduğu yeni yerleşkeyi de inceleyen Genel Sekreter Bülent Civelek, “Çalışmalarımızda sona yaklaştık. Durugöl yerleşkemizdeki bazı birimlerimizi buraya taşıdık. Yaklaşık 1.500 m2si yeşil alan yapılacak olan Efirli yerleşkemizin 20 bin 258 m2si sert zemin olacak. Etrafı yaklaşık 1.000 m uzunluğunda duvar ve korkulukla çevrilecek, giriş ve çıkışları kontrol altına alınacak yerleşke alanında Ulaşım Dairesi Başkanlığımızın ana atölyesi, ek atölye, yedek parça ambarı, inşaat - demirbaş ambarı, akaryakıt- motorin birimi, trafik şubesinin idari alanı ve depo alanı ile diğer Daire Başkanlıklarımızın depo alanı yer alacak” dedi.

 

PROGRAM ALTINORDU’DA SONA ERDİ

Genel Sekreter Civelek, gezi ve inceleme programını Altınordu ilçesinde tamamladı. Süleyman Felek Caddesi ile Zübeyde Hanım Caddesi’nin bir kısmında devam eden yayalaştırma projesi ile Köprübaşı Meydanı Projesi’ni inceleyen Genel Sekreter Bülent Civelek, “Altınordu ilçemizde değişim ve dönüşüme yönelik çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Ordu’muzun geleceği için yaptığımız bu faaliyetler halkımızdan takdir görüyor” diye konuştu.

 

 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi
 • Ordu Büyükşehir Belediyesi