BAŞKAN YILMAZ, ORDU’NUN SPORTİF RÖNTGENİNİ ÇIKARDI

2017-12-19 14:10
578 okunma
Paylaş :

BAŞKAN YILMAZ, ORDU’NUN SPORTİF RÖNTGENİNİ ÇIKARDI

 

“BİZ TEŞHİSİ KOYDUK, TEDAVİYİ UYGULUYORUZ”

 

Altaş TV’de yayınlanan “Tam Saha” adlı programın canlı yayın konuğu olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, geride bırakılan 3,5 yılda spora yönelik büyük yatırımlara imza attıklarına ve futbol adına altyapıyı hazır hâle getirdiklerine vurgu yaparak, “Bana ‘Futbol için ne yaptınız?’ diye bir soru soramayacaksınız” dedi.

 

Sunuculuğunu Ahmet Öztürk’ün yaptığı programda, Büyükşehir Belediyesinin il genelinde hayata geçirdiği sportif yatırımlar, inşaatı devam eden şehir stadı ve Yeni Orduspor konusunda açıklamalarda bulunan Başkan Enver Yılmaz, Ordu’nun başta futbol olmak üzere spor kültürünün birçok ile göre üst seviyelerde olduğunu ve spor alanındaki tüm altyapıyı kısa bir sürede hazır hâle getirdiklerini söyledi.

 

“ORDU’DA SPOR KÜLLERİNDEN DOĞDU”

 

“Herkesin hayranlıkla takip ettiği spor yatırımlarımızla birlikte Ordu ilimiz gelecekte bir sporcu fabrikası olacak” diyen Başkan Yılmaz, “Çok fonksiyonlu yeni şehir stadı, Karşıyaka ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki spor kompleksleri ve ilçelerimizde hayata geçirdiğimiz spor alanlarımız ile geride bıraktığımız zaman zarfında yapılamaz denilenleri yaptık. Ordu’muzda spor, küllerinden doğdu. Görevimiz, Büyükşehir’imizin maddi imkânlarını akıllı projelerle yatırıma dönüştürmek ve Ankara ile Ordu arasında yatırım hizmetlerinde köprü görevi üstlenmektir. Bizlere her zaman destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan ve Hükümetimizden Allah razı olsun” diye konuştu. 

 

“BİZ TAKIMIN İSMİNİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR YAPMADIK”

 

Yeni Orduspor’un başarılı grafiğinin tecrübeli bir yönetim, futbolcu, teknik heyet ve taraftar dörtlüsünden geçtiğini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Artık futbolu bilen ve futbol kültürüyle iç içe olan bir taraftar, maçlara geliyor ve takımına destek veriyor. Kendi sahamızdaki son maçı 6 bin 200 biletli seyirci izledi, sportif başarıya endeksli bir seyirci artışı var. Bakıyoruz, emsal takımlarımızın çoğu Büyükşehir Belediyesi adıyla liglere devam ediyor. Örneğin Van Büyükşehir Belediyespor, Erzurum Büyükşehir Belediyespor ve Manisa Büyükşehir Belediyespor gibi takımlar adlarını yaşatmaya çalışıyor. Bizler de Orduspor’un yaşadığı kötü süreçten sonra Güzelorduspor’u üçüncü lige çıkararak ve forma rengi ile birlikte adını da koruyarak Yeni Orduspor yaptık. Görüyoruz ki zamanla seyircilerimizin de sürecin gidişatına verdiği destekle birlikte dillerde ve tezahüratlarda ‘Yeni’ kelimesi de ortadan kalktı ve ‘Orduspor’ diye tezahürat yapılmaya başlandı. Bu durum, seyircinin takıma sahip çıkmasıdır” ifadelerini kullandı. 

 

“TARAFTAR YENİ ORDUSPOR’A İNANDI”

 

Artık seyircinin de bir şampiyonluk beklentisi içerisinde olduğunun altını çizen Başkan Enver Yılmaz, “Kimse play-off istemiyor. Seyirci direkt şampiyonlukla birlikte bu gruptan çıkmak istiyor. İnşallah seneye yeni stadyumumuzda PTT Ligi’nde oynayan bir takımı hep birlikte izleyeceğiz. Geçtiğimiz yıl yakalanan başarı ile Orduspor’un gidişatını iyi teşhis eden taraftarlarımız, rengi ve adıyla Yeni Orduspor’u kabullendi ve ‘Bu çocuk adam olur’ diyerek Orduspor’un geleceğini bu takımda gördü, bizlere ve takıma inandı. Maçlara gelerek de takımlarını desteklemeye başladı. Sonra galibiyetler arka arkaya gelmeye başladıkça sportif başarıya endeksli olarak seyirci sayıları da artmaya başladı” şeklinde konuştu. 

 

“YENİ STAT İLE MUAZZAM BİR ESER ORTAYA ÇIKACAK”

 

Yeni stadı o dönemde gündeme getirdiğimizde manşetlerde ve köşe başlarında, “Stat işi Büyükşehir Belediyesinin işi mi, Büyükşehir neden stat ile uğraşıyor?” diyorlardı. O dönemde beni eleştirenler şimdi ise, “Büyükşehir Belediyesi neden stadı sahipleniyor” diye eleştiriyor. Ben de, “Adaylığım döneminde Sayın Cumhurbaşkanımız Ordu’ya geldiğinde stadyum işinin takibini birebir bize vermişti”  demiştim. Sadece bu projemiz için 6 kez Ankara’ya gittim, hatta stadyumun deniz tarafındaki tribün altına otel projesini gerçekleştirmek için girişimlerde bulundum ve bu çalışmayı da projeye koydurdum. Bu konuda Durugöl’ü tercih etmemizdeki sebep, arazinin tamamen devlete ait olmasıdır. Neden 60-70 milyon TL verip yeni araziler peşinde koşalım. 22 bin seyirci kapasiteli bu stadımız yaklaşık 140 milyon TL’yi bulacak. Tamamlandığında içerisinde ferdi sporlardan salon sporlarına ve kafeteryalardan otele kadar muazzam bir eser ortaya çıkacak” dedi.

 

“BAKANLIK YENİ STADI BİZE DEVRETMEYİ DÜŞÜNÜYOR”

 

“Bakanlık yeni stadımızı tamamladıktan sonra bize devretmeyi düşünüyor” diyen Başkan Enver Yılmaz, “Biz de bu konuya sıcak yaklaşıyoruz. Stadı devralmadığımız takdirde buranın kullanımında gelişim sağlayamayız. Stadı sadece futbol stadı olarak değil, salon ve bireysel sporların da yapılacağı bir kompleks olarak planlıyoruz. Kafeteryaları ve localarıyla birlikte işletmenin bizde olması, daha ekonomik gözüküyor” ifadelerini kullandı. 

 

“CUMHURİYET MAHALLESİ’NE DE YENİ BİR TESİS YAPILIYOR”

 

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımını sürdürdüğü yeni tesislerle ilgili de bilgi veren Başkan Yılmaz, “Cumhuriyet Mahallemizde üniversitenin tam karşısında iki resmi çim, üzerine de 60 odalı ve 5 yıldızlı otel ayarında dev bir tesis yapıyoruz. Projemizde konuk odalarından kondisyon odalarına kadar her şey düşünüldü. Burayı Yeni Orduspor’a tahsis etmeyi düşünüyoruz. Şu anda Yeni Orduspor’un kullandığı tesisleri de altyapı takımlarına devredeceğiz” diye konuştu.

 

“3 OLİMPİYAT ŞAMPİYONU ÇIKARMAYA VAR MISINIZ?”

 

Ordu Büyükşehir Belediyespor’un geçtiğimiz günlerde sezon açılışı yaptığını hatırlatan Başkan Enver Yılmaz, “Bünyemizde muazzam bir altyapı oluşturarak 698 sporcuyla faaliyete başladık. Salonda yaptığım konuşmada ‘2020 yılında Ordu’dan en az 3 olimpiyat şampiyonu çıkarmaya var mısınız?’ demiştim. Salonda bulunanlar da bu sözlerime karşılık ‘Evet’ cevabını vermişti. Futbol dışındaki alanlarda işler daha kurumsal yürüyor. Ordu’muzun salon sporları ve bireysel sporlar konusunda başarılarla dolu bir geçmişi var” şeklinde konuştu.

 

“BANA ‘FUTBOL İÇİN NE YAPTINIZ?’ DİYE BİR SORU SORAMAYACAKSINIZ”

 

“Büyükşehir Belediyesi olarak bana ‘Futbol için ne yaptınız?’ diye bir soru soramayacaksınız” diyen Başkan Yılmaz, “Futbol tesisleri başta olmak üzere aklınıza ne geliyorsa çalışmalarımız devam ediyor ve kısa süre içerisinde bitecek. Ordu bu konuda Türkiye’de model gösterilecek bir il hâline geldi. Altyapıyı 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde yaptık. Karşıyaka’daki tesislerin içerisinde tam 6 salon var. Biz Ordu’nun sportif geleceği için teşhisi koyduk ve tedaviyi uyguluyoruz. Sporcu fabrikamız, bu yolda atılan adımlardan sadece biri” dedi. 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi