ORDU PARMAKLA GÖSTERİLEN BİR İL OLDU

2017-12-13 14:35
507 okunma
Paylaş :

ORDU PARMAKLA GÖSTERİLEN BİR İL OLDU

 

BAŞKAN YILMAZ, “VERDİĞİMİZ TAAHHÜTLERİN ÇOK İLERİSİNDEYİZ”

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Ortak Akıl” toplantısında, Altınordu ilçesinde faaliyet gösteren siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Sivil toplum kuruluşlarıyla paydaş olduklarını ve Ordu ilinin sorunlarını çözme noktasında aynı amaç etrafında birleştiklerini belirten Başkan Enver Yılmaz, geride bırakılan üç buçuk yıl içerisinde Ordu’nun kendi ölçeğinde parmakla gösterilen bir il hâline geldiğini söyledi.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Yılmaz, “Paydaşımız olan STK’lar ile ortak konumuz, elbette memleketimiz. Sizlerle Ordu’muzun sorunlarını çözme konusunda aynı amaç etrafında birleşiyor, görüşlerinize önem veriyoruz. Bu anlamda konuşacak ve tartışacağız.  Eksikliklerimiz var ise tamamlayacak, yanlışlarımız var ise de düzelteceğiz” dedi.

 

YIL SONUNA KADAR BORÇLARI SIFIRLIYORUZ

 

Toplantıda Büyükşehir Belediyesinin kurumsal yapısı, personel gelir ve gider dengesi ile yatırımlarından bahseden Başkan Enver Yılmaz, Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi, Karşıyaka Spor Tesisleri, Ordu Stadyumu, 19 Eylül Stadyumu, Süleyman Felek Caddesi Yayalaştırma Projesi, Köprübaşı Meydan Projesi ve Park AVM Projesi hakkında bilgi verdi.

 

320 milyon TL’lik borç ile devraldıkları Büyükşehir Belediyesini yıl sonuna kadar borçsuz duruma getireceklerini söyleyen Başkan Yılmaz, “2014 yılında 320 milyon TL’lik borç ile devraldığımız Büyükşehir Belediyemizin borçlarını sıfırlıyoruz. Geride bıraktığımız üç buçuk yıl içerisinde 360 milyon TL yola ve 150 milyon TL su ve kanalizasyona yatırım yapmamıza rağmen, 2017 yılı sonunda Büyükşehir Belediyemizi borçsuz hâle getiriyoruz” dedi.

 

HER YÖNÜYLE YAŞANABİLİR, MODERN BİR KENT İNŞA EDİYORUZ

 

Yerel seçim döneminde verilen taahhütlerin 5 yıl dolmadan çok ilerisine geçtiklerini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Her yönüyle yaşanabilir, modern bir kent inşa ediyoruz. Üç buçuk yıl içerisinde geldiğimiz noktaya baktığımızda, seçim dönemindeki taahhütlerimizin çok ilerisinde olduğumuzu söyleyebiliriz. 14 ilçemizde altyapı yatırımlarımızı tamamladık ve diğer ilçelerimizde sona yaklaştık. Ordu’muz kendi ölçeğinde parmakla gösterilen bir il hâline geldi” diye konuştu.

 

DİĞER İLLERLE ARAMIZDAKİ FARK KAPANIYOR

 

Basiretli bir tüccar gibi davranarak diğer illerle olan farkı kapatmaya çalıştıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Geçmiş dönemlerde diğer iller koşarak gittiler ve maalesef biz geride kaldık. Göreve geldiğimiz günden itibaren basiretli bir tüccar gibi davranarak yatırımlarımız planladık, kaynaklarımızı verimli kullandık ve yeni kaynaklar oluşturduk. Yaşanabilir bir Ordu için iç çekişmeler ve kavgalardan uzaklaşmak, enerjimizi ve hedeflerimizi birleştirmek suretiyle aradaki farkı kapatmamız gerekiyor” dedi.

 

VALİ YAVUZ, “ORTAK AKIL VE İSTİŞARE KÜLTÜRÜ MEDENİYETİMİZİN ORTAK DEĞERİDİR”

 

Toplantının ardından düzenlenen yemeğe katılan Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği programda sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Ortak akıl ve istişare kültürü medeniyetimizin ortak değeridir. Bu durumu gerçekleştirdiğimiz her an hepimiz için bir menfaat ve toplum için bir kamu yararıdır. Bu anlamda bizler de sizlerin emrindeyiz. Emreden devlet anlayışından, hizmet eden devlet anlayışına geçtik. Sevdası Türkiye olan herkesin ideolojilerini bir kenara bırakıp birlik ve beraberlik içerisinde olmaya ihtiyacı var. Bu program vesilesiyle bu birlik ve beraberlik tablosunu görmenin mutluluğunu yaşıyorum” şeklinde konuştu.

 

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi