BU PROJE KABADÜZ’E ÇOK ŞEY KATACAK

2017-12-08 12:00
608 okunma
Paylaş :

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

 

BU PROJE KABADÜZ’E ÇOK ŞEY KATACAK

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süre önce ihalesi gerçekleştirilen Kabadüz Kültür Merkezi ve İlçe Belediyesi hizmet binasının yapım çalışmaları başladı.

 

Özellikle yayla turizminin gelişmesiyle birlikte önemli bir cazibe merkezi olmaya başlayan Kabadüz ilçesinin sorunları, Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği yatırımlarla çözülüyor. İlçeyi geleceğe taşıyacak projeleri uygulamaya koyduklarını belirten Başkan Enver Yılmaz, “İlçemizdeki ulaşım ve su sorununu büyük oranda çözdük. Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezimizi açtık ve hemen yanında 5 yıldızlı bir otel yapımı için protokol imzaladık. Bunların yanında ilçemizin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanmasına ve belediye hizmetlerinin daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesine yönelik Kabadüz Kültür Merkezi ve İlçe Belediyesi hizmet binasının yapımına başladık” dedi.

 

TEMEL ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

 

Kabadüz Kültür Merkezi ve İlçe Belediyesi hizmet binasının temel çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Başkan Yılmaz, “Şu anda projemizin temel kazısı yapıldı ve grobetonu döküldü. Üzerine temel izolasyonu yapılarak koruma betonu atıldı. Şu anda kalıp ve demir imalatı işlerine başlıyoruz. İnşallah kısa zamanda yapım çalışmalarını tamamlayarak Kabadüz ilçemizin hem belediye binası sorununu çözecek hem de vatandaşlarımız için önemli bir sosyal alan mahiyetinde olacak projemizi hayata geçireceğiz” dedi.

 

İLÇENİN CAN DAMARI OLACAK

 

Proje tamamlandığında hem sosyal etkinliklerin yapılacağı hem de belediye hizmetlerinin verileceği bir yapının ortaya çıkacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Projemizi, kültür merkezi ve belediye hizmet binası bir arada olacak şekilde hazırladık. Arsa alanı 2 bin 566 m² ve inşaat alanı 3 bin 809 m² olan proje ilçemizin can damarı olacak. Projemiz kapsamında belediye hizmet binası, 140 kişilik çok amaçlı salon, sığınak, sanatçı hazırlık odası, sergi salonları, giriş holü ile fuaye alanı, kafeterya, atölyeler ve kütüphane bulunacak” diye konuştu.

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi