BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ 7/24 GÖREV BAŞINDA

2017-12-06 15:48
533 okunma
Paylaş :

KAR ESARET OLMASIN DİYE

 

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ 7/24 GÖREV BAŞINDA

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, havaların soğumasıyla birlikte özellikle yüksek kesimlerde kar yağışının etkisini göstermeye başladığını belirterek karla mücadele konusunda tüm hazırlıkların yapıldığını söyledi.

 

ÖZELLİKLE YÜKSEK KESİMLERDE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

 

Havaların soğumasıyla birlikte etkili olmaya başlayan kar yağışının özellikle Akkuş gibi yüksek ilçelerde kendisini hissettirdiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “İlimizin yer yer sahil kesimlerine kadar inen kar yağışı özellikle yüksek ilçelerimizde etkisini gösteriyor. Bu durum da belirli bir risk ve mağduriyetin yaşanabileceğini gösteriyor. Büyükşehir Belediyesi olarak, bütün tedbirlerimizi aldık, ekiplerimiz hazır ancak vatandaşlarımız da kişisel olarak tedbirlerini almalı ve buzlanmaya karşı dikkatli olarak araçlarında kar lastiği, çeki halatı ve zincir bulundurmalı” dedi.

 

ÖNCELİK HASTALAR, CENAZELER, GRUP YOLLARI VE OKUL YOLLARI

 

Başkan Yılmaz, karla mücadele çalışmalarında önceliğin hastalar, cenazeler, grup yolları ve okul yolları olduğunu belirterek, “26 bin 378 km yol ağımız var. Ekiplerimiz, 19 ilçemizin tamamında her türlü şart altında görev yapmak üzere tüm hazırlıklarını tamamladı. Araç ve personel konusunda hiçbir sıkıntımız yok. 92 ekip, 308 araç ve iş makinesiyle göreve hazırız. Önceliğimiz, hastalara ve cenazelere müdahale etmek, grup yolları ve okul yollarının açılmasını sağlamaktır. Aciliyet gerektiren müdahalelerin ardından, mahalle yollarını ve diğer yolları açacağız” şeklinde konuştu.

 

ACİL DURUMLARDA 444 1 052’Yİ ARAYIN

 

Vatandaşların acil durumlarda 444 1 052 numaralı çağrı merkezine haber vermesini isteyen Başkan Enver Yılmaz, karla mücadele çalışmalarını aksatacak asılsız ihbarlardan da uzak durulması gerektiğini söyledi.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi