EVDE TEMİZLİK HİZMETİ TAKDİR GÖRÜYOR

2017-12-04 13:49
569 okunma
Paylaş :

EVDE TEMİZLİK HİZMETİ TAKDİR GÖRÜYOR

 

BAŞKAN YILMAZ, “BİR TELEFON KADAR YAKINIZ”

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi “Evde Temizlik Hizmeti Projesi” kapsamında yaşlı, engelli, hasta ve bakıma muhtaç vatandaşların evlerinde detaylı temizlik hizmeti veriyor. 19 ilçede sürdürülen proje doğrultusunda ihtiyaç sahibi vatandaşlara kuaförlük hizmeti de veren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyor.

 

“VATANDAŞIMIZIN HAYIR DUASINI ALMAK HER ŞEYE BEDEL”

 

Başkan Enver Yılmaz, sosyal belediyeciliğin farklı örneklerinden biri olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen projenin toplumun her kesimi tarafından takdirle karşılandığını belirterek, “Dinimiz, örf ve adetlerimiz yaşlı insanımıza sahip çıkmayı ve yardıma ihtiyaç duyan kişilerin elinden tutarak onları muhtaç olmaktan kurtarmayı emreder” dedi. Toplumsal yaşamın vazgeçilmez kuralının bu olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Bakıma muhtaç insanlarımızın en büyük taleplerinden biri de temiz bir evde ve sağlıklı bir ortamda hayatlarını devam ettirmekti. Verdiğimiz hizmet sonrası, ihtiyaç sahibi insanlarımızın hayır duasını almak ise her şeye bedel. Vatandaşlarımızdan aldığımız olumlu tepkiler, yaptığımız işin ne denli önemli olduğunun da bir göstergesidir” diye konuştu.

 

“TOPLAM 813 KEZ TEMİZLİK HİZMETİ VERİLDİ”

 

2017 yılı içerisinde 96 vatandaşa toplam 813 kez evde temizlik hizmeti ve 25 vatandaşa ise düzenli olarak evde kuaförlük hizmeti verildiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Temizlik elemanı çalıştıracak imkânı olmayan, sosyal güvencesi bulunmayan, tek başına yaşayan ve ilgilenecek kimsesi olmayan engelli ve yaşlı vatandaşlarımız tespit ediliyor. Daha sonra kuaförler ve temizlik görevlileri tarafından söz konusu vatandaşlarımızın evleri ziyaret edilerek temizlik ve kuaförlük hizmeti veriliyor” şeklinde konuştu.

 

“444 1 052 NUMARALI ÜCRETSİZ HATTAN BAŞVURU YAPILABİLİYOR”

 

Başkan Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesinin evde temizlik ve kuaförlük hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların 444 1 052 numaralı ücretsiz hattı arayarak başvuruda bulunabileceklerini belirtti.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi