BAŞLADI

2015-10-27 15:40
148 okunma
Paylaş :

2. ETAP BAŞLADI

 

Kentin en önemli rekreasyon alanlarından biri olan Civil Irmağı’nın çehresini modern bir görünüme kavuşturmak için Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan Civil Irmağı İkinci Etap Çevre Düzenleme Projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor.

 

TESK Otel yanından başlayıp Sivil Savunma köprüsünde sona erecek Civil Irmağı İkinci Etap Çevre Düzenleme Projesi’nde yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Projenin kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

 

CİVİL IRMAĞI ETAP ETAP ISLAH EDİLECEK

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, konu hakkında yaptığı açıklamada şehrin görüntüsüne yakışmayan Civil Irmağı’nın ıslah çalışmalarının sürdüğünü ve bu kapsamda ilk etap çalışmaları sona eren projede ikinci etap çevre düzenlemesinde yüklenici firmaya işin teslim edildiğini ve kısa bir süre içerisinde çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

 

BAŞKAN YILMAZ: “MODERN ALANLAR OLUŞTURACAĞIZ”

 

Başkan Yılmaz; “Ordu'yu daha yaşanılabilir bir kent yapmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda Civil Irmağı’nı kısa süre içinde etap etap ıslah ederek daha güzel bir görünüme kavuşturacağız. Civil Irmağı’nın 1. etapta tamamlanan kısmı; ışıklandırması, duvarları, kaldırımları ve yolları ile birlikte modern bir görünüm kazandı. İnşallah çok kısa bir zaman içerisinde burayı da insanların gezip dolaşmak, eğlenmek ve dinlenmek için tercih edeceği bir alan haline getireceğiz. Bölgeye değer katacak olan projemiz bittiğinde buradaki değişimi ve gelişimi hep birlikte göreceğiz” şeklinde konuştu.

 

PROJE BEDELİ: 1 MİLYON 620 BİN TL

 

Proje bedeli 1 milyon 620 bin lira olan Civil Irmağı İkinci Etap Çevre Düzenleme Projesi kapsamında; 1.5 km’lik yürüyüş parkuru, 10.000 m²lik park alanı, çocuk oyun alanı, fitness alanı, 10 bin m²lik pazar yeri alanı, seyir terasları, yürüyüş ve bisiklet yolları ile yeşil alanlar yer alıyor.

 

“Civil Irmağı İkinci Etap Çevre Düzenleme Projesi” ile ilgili videoya https://www.youtube.com/watch?v=ZNuzd4DPU7c linkinden ulaşılabilir.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi