DOĞRU HAREKET ET

2015-10-26 08:56
126 okunma
Paylaş :

HIZLI KARAR VER, DOĞRU HAREKET ET

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik yangın güvenliği ve arama kurtarma konularıyla ilgili İtfaiye Dairesi ve İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlıklarınca eğitim programı düzenlendi.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı yerleşkesinde tüm birimlerin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimde yangınla ilgili konular hakkında teorik ve uygulamalı olarak bilgiler verildi. Çalışanların dikkatle takip ettiği eğitimde yanmanın oluşumu, yangının sebepleri, yangın yerindeki tehlikeler ve yangında doğru davranış şekilleri anlatıldı. Kurumlarda kurulması gereken yangın güvenlik ekiplerinin görevleri, yangın ve acil durumlarda doğru arama kurtarma faaliyetleri hakkında da bilgiler verildi.

 

YANGIN TATBİKATI YAPILDI

 

Eğitim sonunda yangın söndürücülerin doğru kullanımı, LPG ve doğal gaz yangınlarına nasıl müdahale edileceği uygulamalı olarak gösterildi ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Verilen eğitimlerle çalışanların acil durumlar karşısında yangın güvenlik ekiplerindeki personelin görevlerini bilmesi, hızlı karar verme ve doğru hareket etme kabiliyetlerinin artırılması, en az can ve mal kaybı olacak şekilde gerekli müdahaleleri hızlı bir şekilde yapmalarının amaçlandığı bildirildi. 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi