BU SORUNLAR GEÇMİŞ DÖNEMLERİN BİRİKİMİDİR

2015-10-14 14:14
Paylaş :

KİMSE HEDEF SAPTIRMASIN
 
YAŞANAN SORUNLAR GEÇMİŞ DÖNEMLERİN BİRİKİMİDİR
 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz dün akşam hayatı durma noktasına getiren yoğun yağışla birlikte özelikle Altınordu ilçesinde ki alt yapıda yaşanan sorunlarla ilgili açıklama yaparak, “Kimse yılların birikimi olan ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çözüme kavuşturulmaya çalışılan alt yapıda ki eksiklikleri bize fatura etmeye kalkmasın. Bu yağışla birlikte yaşanan sorun1.5 yıllık bir belediyenin değil, geçmiş dönemlerin birikimidir” dedi.
 
ON YILLARIN ALT YAPI EKSİKLİĞİ VAR
 
Neredeyse hayatı durma noktasına getiren yoğun yağış sonrasında altyapı eksikliğine yönelik eleştirilere cevap veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “On yılların altyapı eksikliğinin faturası, 1.5 yıllık bir belediyenin değil, geçmiş dönemlere aittir” ifadesini kullandı.
 
YOĞUN YAĞIŞ YAKLAŞIK 45 DAKİKA SÜRDÜ
 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, afet boyutunda yağmur yağdığını belirterek sosyal medya hesabından anlık bir gönderi paylaştı. Başkan Yılmaz açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Bu akşam saatlerinde meydana gelen, afet denilebilecek, çok şiddetli yağmur sonrası, Altınordu ilçemizde kısa süreli su baskınları olmuştur. Yağmurun şiddetini arttırmasıyla birlikte, belediyemize 85 ihbar yapılmış olup, şu ana kadar 70’ine müdahale edilmiştir. Şiddetli yağmur nedeniyle 5 iş makinesi dere ağızlarına anında müdahale etmiş, 40 personel 14 vidanjör ve kanal açma araçları görev almıştır. Son yılların en şiddetli yağmuru yaklaşık 45 dakika sürmüş, ekiplerimiz 30 dakika içerisinde suların tamamına müdahale etmiştir”
 
KİMSE HEDEF SAPTIRMASIN
 
Geçmişten gelen altyapı eksikliğini kendilerine fatura edilmesinin doğru olmadığını ve bazı kesimlerin sadece siyaset uğruna hedef saptırdığına vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz: “Biz göreve geldiğimiz günden bu yana altyapı için çalışmalar yürütüyor ve altyapıya önem veriyoruz. On yılların altyapı eksikliğinin faturasını, henüz 1.5 yıllık bir belediyenin değil, geçmiş dönemlerindir. Tüm hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim bir daha yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi