YENİ İÇME SUYU HATTINA KAVUŞUYOR

2015-10-14 12:52
127 okunma
Paylaş :

YALIKÖY YENİ İÇME SUYU HATTINA KAVUŞUYOR
 
Fatsa ilçesi Yalıköy Mahallesi’nde içme suyu hattı yenileme çalışmaları yapılıyor.
 
OSKİ Genel Müdürlüğü içme suyu hatlarında sürdürdüğü bakım, onarım ve yenileme faaliyetlerine Fatsa ilçesi Yalıköy Mahallesi’nde devam ediyor.
 
YILLARIN BİRİKİMİ OSKİ TARAFINDAN ÇÖZÜME KAVUŞTURULUYOR
 
Mevcut terfi ve şebeke hattının yetersiz olması nedeniyle sürekli arızalar yaşayan Fatsa ilçesine bağlı Yalıköy Mahallesi, içme suyu sorunundan kurtuluyor. OSKİ Fatsa Şube Müdürlüğü’ne bağlı teknik personeller tarafından bölgede yapılan incelemelerin ardından Yatırım İnşaat Dairesi Başkanlığı’nca projelendirme çalışmaları gerçekleştirildi. Yapılan inceleme ve etüt çalışmalarının ardından eskiyen ve sağlıklı içme suyu hizmeti veremeyen 400 m terfi hattı ile 400 m şebeke hattı, OSKİ teknik ekipleri tarafından yenilendi. Ekipler ayrıca içme suyu kaynağı olan keson kuyulara da drenaj çalışmaları yaparak, bölge halkına daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu hizmeti sağlamış oldu.
 
ESKİYEN İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR
 
İhale yoluyla gerçekleştirilen büyük yatırımların Ordu’nun 19 ilçesinin tamamında tüm hızıyla devam ettiğini belirten OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, OSKİ Genel Müdürlüğü bünyesine bağlı personel ve ekipmanları ile mevcut içme suyu ve kanalizasyon hatlarında bakım, onarım ve yenileme faaliyetlerine de ara verilmeden devam edildiğini belirtti.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi