KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

2015-10-13 16:44
352 okunma
Paylaş :

ORDU NEFES ALACAK
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR
 
Ordu Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ arasında, Ordu’da uygulanacak Kentsel Dönüşüm Projeleri’yle ilgili protokol imzalandı.
 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan arasında imzalanan protokole göre, Altınordu, Fatsa, Ünye, Ulubey ve Gürgentepe ilçelerinde Kentsel Dönüşüm Projesi uygulanacak.
 
5 İLÇEDE UYGULANACAK
 
TOKİ ile imzalanan protokol sonrası açıklamada bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Öncelikli olarak Altınordu ilçesinde iki alanda, Daha sonra etaplar halinde, Fatsa ilçesinde 2 alanda, Ünye ilçesinde 2 alanda, Ulubey ve Gürgentepe ilçelerinde Toplu Konut projeleri yapılacak. Altınordu ilçemizde, 7.85 Hektar alanda Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi uygulanacak. Yine Altınordu ilçemizde yer alan, kamyon garajı olarak kullanılan 2.45 Hektar yüzölçümlü rezerv alanda, öncelikle ve acilen kentsel tasarım ve mimari proje hazırlanacak” diye konuştu.
 
UYGULAMA PROJELERİ HALKLA PAYLAŞILACAK
 
Ordu’da uygulanacak Kentsel Dönüşüm uygulamalarında hiçbir vatandaşın mağdur edilmeyeceğini dile getiren Başkan Yılmaz, “Uygulama projelerini halkla paylaşacağız. Hemşerilerimizin rızası olmayan bir projeyi uygulamayız. Altınordu ilçesinde ve diğer ilçelerde uygulayacağımız kentsel dönüşüm projeleriyle, şehirlerin nefes alacağı alanlar oluşturacağız. Biz Otogarın bulunduğu alanı bir yatırımcının 30 milyon lira vermesine rağmen satmadık. Çünkü bizim şehri korumamız lazım. Yeşil alanları çoğaltmamız lazım. Bu amaçla buraların ana teması yeşil olacak ama kenar boylarında buradaki mülkiyet sahiplerini de memnun edecek maiyette konut yapacağız” şeklinde konuştu.
 
YEŞİL ALANLAR ARTACAK
 
Stadyum çevresinde uygulanacak kentsel dönüşüm projesiyle ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, “Yeni stadyumla birlikte eski stadı yıkacağız. Yalı Cami’nden başlayarak, Altınordu Belediyesi’nin olduğu yer, PTT’nin olduğu yer, sebze pazarının olduğu yer ve otoparkların olduğu alanda dahil kentsel dönüşüme gidiyoruz. Otoparkların hepsini yer altına alacağız ve burada muhteşem bir alan meydana çıkacak. Ben Kentsel Dönüşüm projeleri kapsamında bizlere destek veren Toplu Konut İdaresi’ne teşekkürlerimi sunuyorum” diye sözlerini tamamladı.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi