KAMU KURUMLARINA İTFAİYE EĞİTİMİ VERİLİYOR

2015-10-13 13:10
131 okunma
Paylaş :

DAHA GÜVENLİ BİR YAŞAM İÇİN
 
KAMU KURUMLARINA İTFAİYE EĞİTİMİ VERİLİYOR
 
Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı Afkom Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğü tarafından il genelindeki resmi kurumlara yönelik “Yangın Güvenliği ve Güvenli Yaşam” seminerleri devam ediyor.
 
EĞİTİMLERDE YANGIN HER YÖNÜYLE ANLATILIYOR
 
Afkom Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı itfaiye eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen seminerlerde, kurumların yangın güvenliği yönünden alması gereken önlemlerin yanı sıra yangın anında yapılması gerekenler ve yangında doğru davranış şekilleri katılımcılara anlatılıyor. Yangının gelişimi ve yangın yerindeki tehlikelerin neler olduğuyla ilgili de eğitimlerin verildiği seminerde;  kurumlarda yapılması gereken acil durum planları, yangın güvenlik önlemleri kapsamında oluşturulan ekiplerin görevleri de katılımcılara aktarılıyor. Eğitimin sonunda ise gerçekleştirilen tatbikat ile tüm personele yangın söndürme maddelerinin doğru kullanımı ve LPG yangınlarına nasıl müdahale edileceği gösteriliyor.
 
Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Afkom Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğü, 2015 yılı kurumsal hedefleri doğrultusunda 19 ilçenin genelinde bin kamu personeline “Yangın Güvenliği ve Güvenli Yaşam” seminerleri vermeyi planlıyor.
 
9 AYLIK DÖNEMDE 900 KAMU PERSONELİNE EĞİTİM VERİLDİ
 
AFKOM; son olarak Defterdarlık, Ordu SGK Müdürlüğü, Ordu İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri, Aybastı İlçe Kaymakamlığı ve ilçede bulunan resmi kurumlar, Ordu Kadın Konukevi ve Ünye Belediyesi’nde seminer programları düzenledi. 2015 yılının 9 aylık zaman diliminde 900 kamu personeline konu hakkında eğitim verildi.
 
KURUMLARDAN EĞİTİMLERE TAM NOT
 
İtfaiye Dairesi Başkanlığı Afkom Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğü eğitmenleri ise yaptıkları açıklamada; eğitim programlarının il genelinde devam ettiğini, bu kapsamda tüm resmi kurumlara ulaşarak halkın günlük yaşamda yoğun olarak bulunduğu yerlerde kurum çalışanlarının yangın güvenliği yönünden bilgilendirilerek güvenli yaşam düzeyini en üst noktalara ulaştırmayı hedeflediklerini belirttiler. Beklenenin üzerinde bir taleple karşılaştıklarını dile getiren eğitmenler; kurumları ziyaret ederek yapacakları seminerlerin kurumlara faydalarını anlattıklarını, kurum yetkililerinin ise bu konuya hassas yaklaşarak her türlü kolaylığı sağladıklarını ifade ettiler. Seminerlerin her yıl periyodik olarak tekrarlanacağını ve hedefin her yıl artırılarak devam edeceğini belirten eğitmenler, “Daha Güvenli Ordu” sloganıyla eğitim programlarının artarak devam edeceğini vurguladılar.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi