301.YIL ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

2015-10-02 13:13
138 okunma
Paylaş :

İTFAİYE TEŞKİLATI DONANIM VE YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ…

301.YIL ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, ülkemizde İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 301. Yıl dönümünü nedeniyle bir program düzenledi.

Altınordu ilçesi Karşıyaka Mahallesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı yerleşkesinde gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Genel Sekreter Dr. Mustafa Çöpoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Hikmet Yıldırım ve Bülent Civelek ile Daire Başkanları ve İtfaiye Teşkilatı personeli katıldı. Programda itfaiye ve arama kurtarma araç ve gereçlerinin yer aldığı serginin gezilmesinin ardından İtfaiyecilik duası okundu.

ORDU İTFAİYESİ 89 YIL ÖNCE KURULDU...

Başkan Enver Yılmaz ülkemizde 301 yıl önce kurulan İtfaiyeciliğin bugün de aynı şevk ve heyecanla görevlerini yerine getirdiklerini, Ordu İtfaiyesinin ise yapılanmasının bundan 89 yıl önceye kadar gittiğini söyledi. Başkan Enver Yılmaz yaptığı konuşmada: “Duamızı hep beraber yaptık. İnşallah duanın vermiş olduğu manevi güçle beraber girmiş olduğunuz yangınlarda, yapmış olduğunuz kurtarmalarda, çalışan kardeşlerimizin sağlık ve huzuru içinde hem olaylara müdahalesi hem de kendilerini ve camiamızı en iyi şekilde temsil etmelerini de gönülden temenni ediyorum” dedi.

Ordu İtfaiye Teşkilatının Büyükşehir Belediyesinin kuruluşuyla birlikte yeni bir yapılanmaya girdiğini ve teknolojik son sistem ekip ve ekipmanlara sahip hale getirildiğini belirten Başkan Enver Yılmaz: “Özellikle fiziki mekândaki gelişmelerle birlikte siz saygıdeğer çalışan kardeşlerimizin, personellerimizin eğitilmesi, alet-edevat ve teçhizat konusunda Türkiye’de örnek gösterilecek bir aşamaya gelmesi, olaylara müdahale ve profesyonelliği bizler açısından da onur ve gurur verici” şeklinde konuştu.

ORDU İTFAİYESİ BAŞARILI BİR ÇİZGİDE…

İtfaiyenin vazgeçilmez ve önemli bir ihtiyaç olduğunu hatırlatan Başkan Enver Yılmaz konuşmasını “İnşallah yangın olmaz, kaza olmaz ve hiç kimse sizi arayarak bize yardım edin demez. Ancak yapmış olduğunuz yangın müdahaleleri hem kurtarma faaliyetleri hem de denizdeki olaylara karşı yapılan müdahalelerinizi biz yakından biliyoruz ve takip ediyoruz. Ordu İtfaiyesi başarılı bir çizgidedir. Olan eksikliklerimizi süreç içinde elbette hep beraber kendimizi de geliştirmek suretiyle telafi edeceğiz. Elimizdeki mevcut ekipmanları en etkili şekilde kullanmasını aldığınız eğitimlerle öğreniyorsunuz” şeklinde sürdürdü.

İtfaiyenin çok yönlü faaliyet alanlarına bir örnek olarak kısa bir süre önce Hopa’da yaşanan sel felaketini gösteren Başkan Enver Yılmaz, “Bu ve benzeri her türlü afette Ordu İtfaiye Teşkilatı göreve hazır beklemektedir. Allah bir daha bizlere böyle afetler yaşatmasın. Ben sizleri tebrik ediyorum. Başta Genel Sekreterimiz ve Yardımcılarımız, Daire Başkanımız ve siz saygıdeğer çalışan kardeşlerimize teşekkür ederken sağlık ve huzur içinde görev vermemizi, her birimizin eksikliğinin diğer arkadaşlar tarafından tamamlanması düşüncesiyle sizleri tekrar saygıyla ve sevgiyle selamlarken haftamızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yerleşkesinde itfaiye ekip ve ekipmanlarının performansı gerçekleştirilen tatbikatlarla sergilendi. Son olarak Başkan Enver Yılmaz ve beraberindekiler 42 metreye kadar çıkabilen itfa

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi