TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR

2015-09-28 16:53
110 okunma
Paylaş :

Başkan Enver Yılmaz:
 
“EĞİTİM, KALKINMA VE GELİŞMENİN TEMELİDİR”
 
Yeni eğitim-öğretim yılı ve ilköğretim haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ülkenin daha da kalkınıp gelişmesinin temelinde eğitime verilen önemin yattığını söyledi. 
 
Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada, eğitim kurumlarından velilere kadar eğitim sisteminin içinde bulunan etkenlerin üstleneceği misyonun ve çabanın başarı ve kalkınmada en önemli yeri teşkil edeceğini ifade ederek şunları söyledi:
 
“2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılına başlamanın heyecanını öğrencilerden velilere, öğretmenlerden yönetici kadrolarına kadar her kesimde görebilmekteyiz. Eğitim kurumları geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize bilgiyi en doğru şekilde aktaran, onlara özgür bir çalışma ortamı sağlayarak bilgiyi yalnızca tüketmeyi değil, aynı zamanda üretmeyi de öğreten alanlar olmalıdır. 
 
Dünya üzerinde hem sosyo-kültürel hem de ekonomik olarak güçlü bir ülke olmanın temelinde de güçlü bir eğitim sistemi yatmaktadır. Eğitim, kalkınma ve gelişmenin temeli Türkiye’nin geleceğidir. Çocuk ve gençlerimiz ne kadar iyi yetiştirilirse, onlara ne kadar çok imkân sunulursa şehrimiz ve ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Başlayacak olan yeni eğitim-öğretim döneminde velilerimiz ve öğretmenlerimizin özverili, öğrencilerimizin ise gayretli bir çalışmayla hem kendi geleceklerini hem de ül