BAYRAMA HAZIR

2015-09-19 16:25
119 okunma
Paylaş :

BÜYÜKŞEHİR BAYRAMA HAZIR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle gerekli olan tüm tedbirleri aldı. Zabıta Müdürlüğü, bayram öncesi ve devamında gerekli denetimleri yapacağı ve cenaze hizmetleri konusunda da neler yapılması gerektiği hakkında bilgiler verdi.

 

 

BAYRAM BOYU DENETİMLER DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan açıklamada vatandaşların Kurban Bayramı’nı rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri için gerekli tedbirlerin alındığı ifade edilerek, Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerin bayram öncesi ve bayram tatili boyunca vatandaşların sağlığını ve huzurunu ilgilendiren konularda kontrollerini aralıksız sürdüreceği, kendilerine gelecek istek ve şikâyetleri de anında değerlendirecekleri belirtildi.

 

MEZARLIKLARDA MAVİ LADİN FİDANI DAĞITILACAK

Mezarlıklar için mavi ladin dağıtımı yapılacağının belirtildiği açıklamada; “Bu kez mezarlıklarımızda mavi ladin fidanı dağıtımı yapılacak. Cenaze ve defin işlemlerinde dinimizin emir ve yasaklarını hurafelere dikkat ederek, akıl ve mantık çerçevesinde bölgesel gelenekler ve kanunların bizlere tanıdığı haklar doğrultusunda yerine getirmekteyiz” denildi.

 

7/24 CENAZE HİZMETİ VERİLECEK

Bayram boyunca Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’nün 19 ilçede cenaze hizmetlerinin devam edeceğinin de belirtildiği açıklamada; “Ordu Büyükşehir Belediyesi, bayram boyunca cenaze ve itfaiye hizmetlerinde de gerekli önlemleri almıştır. Cenaze hizmetleri konusunda vatandaşlarımız ALO 188 hattını arayarak, ilgili ilçede görevli olan personellerimize ulaşarak ve Büyükşehir Belediyesi’nin (0452) 234 86 98 no’lu telefonunu arayarak bilgi alabilirler. Vatandaşlarımız; hastane, özel sağlık kuruluşları, adli tıp veya aile hekimlerinden almış oldukları ölüm belgesi (defin ruhsatı)’ni beraberinde getirdikleri takdirde birimlerimizde görevli personellerimiz kendilerine yardımcı olacaktır” şeklinde bilgi verildi.

 

CENAZE HİZMETLERİ İÇİN HİÇBİR ÜCRET ALINMIYOR

Yapılan açıklamada; il sınırları içerisinde verilen cenaze hizmetlerinde, cenaze yıkama, kefen, mezar tahtası ve cenaze nakillerinden ücret alınmadığı da belirtildi.