STANDARDI YÜKSEK BİR İL OLACA

2015-09-03 16:54
147 okunma
Paylaş :

Başkan Enver Yılmaz Canlı Yayında Seslendi…
 
ORDU STANDARDI YÜKSEK BİR İL OLACAK
 
VATANDAŞLARIMIZIN TAKDİRİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
 
Katıldığı televizyon programında Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını değerlendiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz; “Biz 2017 yılını kendimize hedef belirledik. Önceliğimiz olan yol ve su sorununu hallettiğimizde, bu değişimin Ordu’ya çok büyük farklılık kattığı görülecektir” dedi. 
 
TV 52 televizyonunda “Özel Gündem” adlı programda Erol Küçükoğlu’nun sorularını cevaplandıran Başkan Enver Yılmaz, kentsel dönüşümden yol çalışmalarına, hayata geçirilen projelerden planlanan yatırımlara kadar birçok konuda yaptığı açıklamalarla yine gündem oluşturdu. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılından sonra adından sıkça söz ettireceğine dikkat çeken ve özellikle bütçeye vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz; “Bizler hem geçmişten kalan 320 milyon liralık borcu ödüyor hem de halkımıza hizmet götürüyoruz. Sadece su için 600-700 milyon liralık yatırım yapıyoruz” şeklinde konuştu.
 
Yaklaşık 2 saat süren ve birbirinden çarpıcı açıklamaların bulunduğu programdan satır başları ise şöyle:
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
 
Kentsel dönüşüm çalışmalarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla birlikte yürütüyoruz. Altınordu ilçemizde kentsel dönüşüm protokolünü imzalamıştık. Şimdi de Ünye ve Fatsa‘da risk alanı olarak ilan ettiğimiz kentsel dönüşüm alanları Bakanlar Kurulu’ndan geçti. Kentsel dönüşüm çalışmalarını bundan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan alıp TOKİ ile devam ettirecek ve böylece takvimi daha hızlı işleteceğiz. Rezerv alan olarak ilan ettiğimiz Kamyon Garajı’nda yaklaşık 3-4 ay içerisinde 300-400 konutun inşaatına başlayacağız, bu bölgeye otogar ve eski sanayi çevresindeki vatandaşlarımızı yerleştireceğiz. 
 
Ünye ve Fatsa’da süreç kontrolümüze girdi ve projelendirme çalışmalarını tamamlayıp fiili olarak araziye ineceğiz. Hukuki bütün alt yapımızı hazırladık. Kentsel dönüşüm konusunda belediyeler arasında en hızlı biziz. Kentsel dönüşümün haricinde TOKİ ile talepler doğrultusunda Ulubey ilçesi ve yer teslimi yapılan Gürgentepe ilçemize de toplu konut inşa edeceğiz. 
 
MUAZZAM YOL ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ 
 
Karayolları Genel Müdürlüğü, bölgemizde bütün yoğunluğu sahil yolu ve tünellere verdiği için iç bağlantı yollarında zayıf kaldı. Biz Kabadüz - Çambaşı yolunun büyük kısmına sıcak asfalt döktük. Gölköy yolunun ihalesi tekrar yapıldı ve çalışmalar başlayacak. 19 ilçenin tamamında 752 km’sini ihale ettiğimiz muazzam bir yol çalışmasını müteahhit marifetiyle yapıyoruz. Kendi imkanlarımızla da sürdüreceğimiz çalışmalarla birlikte tam 1300 km yol yapacağız ve 2017 yılına kadar da yolları hazır teslim edeceğiz. Alt yapı çalışmalarını tamamladığımız Ünye ilçemizin Niksar Caddesi’nin sıcak asfaltını döküyoruz. Dağınık bir nüfus yapımız var. Bir ilçeye yaptığımız yatırım diğerinde göz