VİRA BİSMİLLAH…

2015-09-01 13:52
173 okunma
Paylaş :

Bereketiniz Bol Olsun, Allah İşinizi Rast Getirsin
 
VİRA BİSMİLLAH…
 
Ordulu balıkçılar, av yasağının kalkması ile birlikte yeni sezonu “Vira Bismillah” diyerek açtılar. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce, Perşembe ilçesi Kışlaönü Balıkçı Barınağı’nda balık sezonu açılış töreni düzenlendi. Törene Başkan Enver Yılmaz, Perşembe Kaymakamı Ahmet Arık, Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Yıldırım, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Hekim, balıkçılar ve aileleri katıldı.
 
KARADENİZ: “ÖTV’SİZ MAZOT İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ”
 
Törende ilk konuşmayı Perşembe Kışlaönü Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Ünal Karadeniz yaptı. Karadeniz, geçen sezonun Ordulu balıkçılar açısından son derece verimli geçtiğini belirterek, balıkçılara verilen ÖTV'siz mazot desteği için yetkililere teşekkür etti. 
 
İL MÜDÜRÜ YILMAZ: “İLİMİZDE 6 BİN 700 KİŞİ BALIKÇILIKLA UĞRAŞIYOR”
 
Ordu’da balıkçılığın önemine dikkat çeken İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Yılmaz; "İlimizde 100 km’lik sahil şeridinde balıkçılık önemli konum olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde balıkçılıktan avlanan balık miktarı 302 bin ton civarında iken ilimizde ise bu miktar 2014 yılında 18 bin 500 ton civarındadır. İlimizde 495 balıkçı gemisi ile balıkçılık yapılmakta, bu balıkçı gemisi ve diğer il dışındaki balıkçı gemilerinde yaklaşık 6 bin 700 kişi balıkçılıkla geçimini sağlamaktadır" şeklinde konuştu.
 
PERŞEMBE BELEDİYE BAŞKANI BAHTİYAR: “BALIKÇILIKTA PERŞEMBE BİR MARKADIR”
 
Balıkçılık konusunda Perşembe ilçesinin bir marka olduğunu söyleyen Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar; “Ankara ve İstanbul’da bile balıkları satıcılar, ‘Perşembe balığı’ diye satıyor. Bu bizleri gururlandırıyor. Çünkü balıkçılık konusunda Perşembe bir markadır ve bizler bu markayı daha da değerli hale getirmek için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
 
BAŞKAN ENVER YILMAZ: “BEREKETLİ BİR AV MEVSİMİ DİLİYORUM”
 
Türkiye'de balığın yüzde 7-8'ini Ordulu balıkçıların avladığını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz; "Burada özellikle çiftlikler vasıtasıyla üretilen balıkları bir kenarda tuttuğumuzda, T&uum

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi