“ORTAK AKIL”

2015-08-31 08:43
198 okunma
Paylaş :

ULAŞIMA ÇÖZÜM: “ORTAK AKIL”
 
İl ve İlçe Şoförler Odası Başkanları ile bir araya gelen Başkan Enver Yılmaz: “Ulaşım ve trafikle ilgili yaşanan olumsuzluklar için konunun muhataplarıyla birlikte çözüm üretiyoruz” dedi.
 
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Yıldırım, Ordu Şoförler Odası Başkanı Hamdi Işık ve İlçe Oda Başkanlarının katıldıkları toplantı Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlendi.
 
Ordu Şoförler Odası Başkanı Hamdi Işık, Başkan Enver Yılmaz’a gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederken, şoför esnafının yaşadığı sorunlarla ilgili bir rapor sundu. 
 
BAŞKAN YILMAZ: “GEÇMİŞTE ÇOK FARKLI GÜZERGÂHLARDAN DOLMUŞ HATLARI GEÇMİŞ” 
 
Özellikle dolmuş güzergâhları konusunda vatandaşların biraz daha duyarlı davranıp, yürüyerek dolmuş güzergâhına ulaşmalarını isteyen Başkan Yılmaz: “Dolmuşları tek havuzda toplamak gibi bir düşüncemiz var. Güzergâhları ana caddeler üzerinde yoğunlaştırmak ve alternatif güzergâhlar oluşturmak suretiyle vatandaşımızın en fazla 300 m yürüyerek dolmuşa ulaşabilmelerini sağlayacağız. Geçmişte çok farklı güzergâhlardan dolmuş hatları geçmiş. Bu kadar yoğun bir güzergâhın bulunması o günkü şartlarda normal gözükse bile bugün buna evet diyemeyiz. Bu nedenle trafiği biraz daha rahatlatmak için ana caddeler üzerinden akışı sağlamamız lazım. Yerleşimin yoğun olmadığı yerlerden bile hala dolmuşlar geçiyor. Dolmuş güzergâhı ayrıca bir cazibe merkezi olmalı. Vatandaşlarımız en fazla 300 m yürüyerek dolmuşa ulaşabilmeli. Bu yöndeki çalışmalarımızı yakında sizlerle paylaşacağız. Tüm bu durumu ortak akılla çözeceğiz” şeklinde konuştu. 

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi