GALERİLER HAKKINDA


ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT GALERİSİ

Ordu Büyükşehir Belediyemiz merkez yerleşkesinin giriş katındaki 470 m2’lik alan 2016 yılı Ocak ayından itibaren sanat galerisi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Ses ve aydınlatma sistemleri, havalandırma altyapıları ile her türlü sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapacak şekilde ve uluslararası, çağdaş standartlara uygun olarak dizayn edilen sanat galerisi bölgedeki en büyük galerilerden biridir.

Büyükşehir Belediyesinin giriş katının böyle görkemli bir sanat galerisine tahsis edilmesi diğer kamu kurumları için de bir örnektir. Diğer taraftan sadece Ordu için değil bölge için bir değerdir. 

Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi ile kamu binalarının resmi yüzü sanatsal bir yapıya dönüştürülerek Büyükşehir Belediyesine çeşitli vesilelerle gelen insanlara hoş bir karşılama yapılmaktadır. Galeride ayda bir kez açılan sergilerde, şehrin ileri gelenleri ile Ordulu vatandaşlar bir araya gelmekte, bir devlet-toplum bütünleşmesi sağlanmaktadır. 

Kültür ve sanata verilen önemin bir timsali olan sanat galerisi, ev sahipliği yaptığı sergilerle toplumun ruhuna sanatın en güzel gıdalarını sunmaya devam etmektedir. Sanat galerisinde sergilenecek sanatsal seviyesi yüksek, toplumsal faydayı ön plana alan sergilerle Ordu ve Ordu insanının ulusal ve uluslararası alanda sesi her daim gür çıkacaktır. 

OBB Sanat Galerisi aynı zamanda şehrin kültürüne katkı sağlayan eserlerin imza günlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede düşüncenin en son ve en zor aşaması olan yazma işini yapan yazarlara destek olunmakta, yeni çalışmaları için motive edilmektedir.

FATSA SANAT GALERİSİ

2016 yılı Ocak ayında faaliyete geçen Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinden sonra, 2016 yılı Kasım ayında da Fatsa ilçemizde bulunan Kültür Sarayında Fatsa Sanat Galerisi sanatseverlerin hizmetine sunulmuştur. Fatsa Kültür Sarayının fuaye alanında bulunan sanat galerisi ses, aydınlatma ve havalandırma donanımları açısından son derece nezih bir mekandır.

ÜNYE SANAT GALERİSİ

Büyükşehir Belediyemizin Ünye Ek Hizmet Binasının giriş katında bulunan Ünye Sanat Galerisi, 2018 Ekim ayında faaliyete geçmiştir. Altınordu ve Fatsa ilçelerimizde bulunan sanat galerilerimizde olduğu gibi Ünye Sanat Galerimiz de sanat galerisinin taşıması gereken aydınlatma, havalandırma ve ses gibi fiziki özelliklere sahiptir.

 Güçlü bir kültür ve sanat altyapısına sahip olan Ünye’de böyle bir sanat galerisinin sanatseverlerin hizmetine sunulması önemlidir.

Büyükşehir, alt yapı ve üst yapı yatırımlarının yanında kültür hizmetlerini de her noktaya ulaştırmaktadır. 

Her üç galeride ayda bir açılan sergilerle Ordu’da yaşayan sanatseverlerin gözüne, gönlüne hitap edilmektedir.