GALERİ HAKKINDA
Ordu Büyükşehir Belediyesi 2015 yılı itibarıyla merkez yerleşkesinin giriş katındaki 650 m2 lik alanı uluslararası çağdaş sanat galerileri standartlarında sanat galerisine dönüştürmüştür. Galeri; ses ve aydınlatma sistemleri, havalandırma alt yapıları ile her türlü sanatsal etkinliğe cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.

Büyükşehir Belediyesinin giriş katının böyle görkemli bir sanat galerisine tahsis edilmesi diğer kamu kurumları için de bir örnektir. Diğer taraftan sadece Ordu için değil bölge için de bir değerdir.

Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi ile, kamu binalarının resmi yüzü sanatsal bir yapıya dönüştürülerek büyükşehir belediyesine çeşitli vesilelerle gelen insanlara hoş bir karşılama yapılmaktadır. Galeride ayda bir kez açılan sergilerde, şehrin ileri gelenleri ile Ordulu vatandaşlar bir araya gelmekte, bir devlet-toplum bütünleşmesi sağlanmaktadır.

Kültür ve sanata verilen önemin bir timsali olan sanat galerisi, ev sahipliği yaptığı sergilerle toplumun ruhuna sanatın en güzel gıdalarını sunmaya devam etmektedir. Sanat galerisinde sergilenecek sanatsal seviyesi yüksek, toplumsal faydayı ön plana alan sergilerle Ordu ve Ordu insanının ulusal ve uluslararası alanda sesi her daim gür çıkacaktır.

Kasım 2016’da, Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’ne ek olarak Fatsa ilçemizdeki Fatsa Kültür Sarayı’nda Fatsa Sanat Galerisi açılmıştır. OBB Sanat Galerisi’nde yapılan sergiler sonrasında Fatsa Sanat Galerisi’nde de sergilenmektedir. Büyükşehir, alt yapı ve üst yapı yatırımlarının yanında kültür hizmetlerini de her noktaya ulaştırmaktadır.

OBB Sanat Galerisi aynı zamanda şehrin kültürüne katkı sağlayan eserlerin imza günlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede düşüncenin en son ve en zor aşaması olan yazma işini yapan yazarlara destek olunmakta, yeni çalışmaları için motive edilmektedir.