2018 BAŞIMIZA İCAT ÇIKAR YARIŞMASINDA FİNALE KALAN PROJELER


LİSE KATEGORİSİ

S.NO ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI OKULU İLÇESİ DANIŞMAN ÖĞRETMEN PROJENİN ADI
1 Yunus Emre YILDIRIM
Semi Cemal ÖZDEMİR
Erdem ÇAKIR
Ordu Lisesi Altınordu Mustafa KURNAZ Akıncı
2 Umut BULUT
Orhan KARAKÜTÜK
Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Altınordu Ömer YİĞİT Aynametre
3 Raşit Mert ARSLAN Fatih Anadolu Lisesi Altınordu Belkız ŞENTÜRK Yüz Tanıma ve Sabıka Sistemi
4 Azra BAKICI
İpek Gül ACARTÜRK
Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi Altınordu Ebru Karadağ UZMAN Balık Pulu Mucizesi
5 İsmet Gürkan YILMAZ
Furkan ŞEREMET
Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Altınordu Tuncay YILMAZ Akıllı Kentim Ordu’m
6 Halime Bilgehan ARISOY Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi Altınordu Selahattin ÖZBUCAK Doğal Bitki Boyalarıyla Hazırlanan Besiyerlerinin Mikroorganizmalar Üzerindeki Seçici ve Ayırt Edici Özelliklerinin Belirlenmesi
7 Şahin ÇIRAK Çamaş Türk Telekom Çok Programlı Anadolu Lisesi Çamaş Süleyman ALTIN Rüzgar Türbini
8 Berkin Ali GÖKARSLAN Fatsa Anadolu Lisesi Fatsa Cemil KESİK Fındık Külüne Karşı Antifungal
9 Fatmanur ÇOBAN Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Fatsa İbrahim ÇOBAN Endüstirel Atık, Tarımsal Atık ve Evsel Atıklarla Rasyasyon Önleyici Biyobozunur Kompozit Levha

ORTAOKUL KATEGORİSİ

S.NO ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI OKULU İLÇESİ DANIŞMAN ÖĞRETMEN PROJENİN ADI
1 Utku UZMAN Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu Altınordu Serkan ÇOLAK Radyasyonu Azaltan Telefon Kılıfı
2 Cansu ORHAN Aslancami Ortaokulu Fatsa Kerem TURAN Fındık Ağaçlarına Organik İlaçlama
3 Esmanur BAHÇACI Aslancami Ortaokulu Fatsa Galip OCAK Anti-Böcek Doğal Ayakkabı Boyası
4 Hatice BÜYÜKASLAN Aslancami Ortaokulu Fatsa İbrahim ÇOBAN Su Kirliliğine Sebep Olan Koliform Bakterilerini Organik Yöntemlerle Arıtma
5 Mustafa Eren ÖZMEN Özel Ordu Doğa Ortaokulu Gülyalı Elif ÇELEBİ İka-Türk
6 Sultan Merve YAZICI
Zeynep SAYGI
Ayça TÜRK
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Ünye Fatih YAYLI Suyumuz Boşa Akmasın Paramız Cepte Kalsın
7 Kerem Arda AKTAŞ Tekkiraz Ortaokulu Ünye Tuğba TATLI SARIÇAM Nitinometre
8 Elif Sude ÇIRAKLI
Nurcan YENİN
Huriye Melikenur AKKAŞ
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Ünye Fatih YAYLI Engelsiz-Matik
9 Eren KILIÇARSLAN Muhammed DENİZ
Mertcan DEMİRBAŞ
Şehit İsmail Ustaoğlu Ortaokulu Ünye Dilek TOKATLI Temiz Ekmeğim

İLKOKUL KATEGORİSİ

S.NO ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI OKULU İLÇESİ DANIŞMAN ÖĞRETMEN PROJENİN ADI
1 Betül AKSOY
Yağmur GEDEK
Korgan İlkokulu Korgan Elvin KILIÇ Kolay Silinen Tahta (Kızaklı Silgi)
2 Melisa GÜVEN
Hamza BÖREK
Korgan İlkokulu Korgan Elvin KILIÇ Rulo Resim Defteri
3 Ata Berk YILMAZ
Ece Naz ELBEYİ
Korgan İlkokulu Korgan Hakan ÇETİN Buhar Üfleyen Fil Arkadaşım
4 Burak YAŞAR
Nisa Nur DERE
Korgan İlkokulu Korgan Güldane YILMAZ Artık Evleri Su Basmayacak
5 Hatice Kübra KORGAN
Cezmi Buğra AYDIN
Umut ÇOBAN
Korgan İlkokulu Korgan Cihan NAĞMAN Su Yönetimi (Yağmur)

DUYURU

Finale kalan proje sahiplerinin, 10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacak final değerlendirmesi ve sergi için 80x80 cm ebadındaki masa ölçülerine göre proje maketlerini hazırlamaları gerekmektedir. Bununla birlikte öğrencilerin, danışman öğretmenlerin ve projeyle ilgili görsellerin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları ile proje bilgileri detaylı bir şekilde hazırlanacaktır. Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğümüzce finale kalan proje sahipleri ile irtibata geçilecek ve bu bilgi ve fotoğraflar istenecektir. Finale kalan proje sahipleri, soru ve görüşlerini yöneltmek üzere 0 452 666 52 23/11308 numaralı telefon ve yarisma@ordu.bel.tr mail adresi üzerinden Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğümüz ile irtibata geçebilirler.
Yarışmamıza ilgi gösteren bütün katılımcılara teşekkür ediyor, finale kalan proje sahiplerini tebrik ediyoruz.