ETÜT PROJELER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


Özgür Murat DEMİR
 
1978 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Aksaray’da tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2001 yılında mezun olarak çalışma hayatına başladı.
 
Askerlik görevini Yedek Subay olarak tamamladı. Özel sektörde yerli ve yabancı firmalarda altyapı, üstyapı ve endüstriyel inşaat projelerinde değişik kademelerde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı. Kamu Personeli Seçme Sınavı ile atanarak 2005-2006 yıllarında Enerji Bakanlığı Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğünde görev yaptı. 2006 yılında kamu görevinden ayrılarak Kuzey Irak, Karadağ, Katar, Libya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde sektörün önde gelen firmalarında yönetici olarak çalıştı. 
 
2014 yılında Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürlüğü Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğünde göreve başladı. 2019 yılında Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde İhale Hazırlık ve Kesin Hesap Şube Müdürü ve Etüt Projeler Şube Müdürü olarak görevlendirildi. Halen Etüt Projeler Şube Müdürlüğü görevini yürütmektedir.
 
Evli ve bir çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.