SÜLEYMAN FELEK CAD. YAYALAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME


Süleyman Felek Caddesi, Yalı (Aziziye) Camii ile Zübeyde Hanım Caddesi Ada Fırını arasındaki alanı kapsamaktadır. Proje kapsamında mevcut cadde trafiğe kapatılarak yayalaştırma yapılması ve cadde üzerindeki binaların cephelerinde giydirme yapılması planlanmaktadır. Alan yaklaşık 12.000 m² ve 700 m uzunluğunda olup toplamda 115 adet binada cephe iyileştirmesi yapılacaktır.

FINDIK ÇİKOLATA PARK (ÇİKOLAND)


Şehrimizi hem fındık hem de çikolata ile bütünleştirip dünyaya sunabilmek amacıyla tasarlanan projemizin 2016 yılı sonunda bitirilmesi planlanmaktadır. Proje, ilimiz Gülyalı İlçesinde bulunan Ordu -Giresun Havalimanı çevresindeki 60.072 m2 alana yapılacaktır. Proje kapsamında 4026 m2 alanı kapsayan restoran, müze, wc, teraslar, toplantı salonu, seyir terası, büfe ve spor alanları bulunmaktadır. Çikolata Park’ta; tescil edilmiş markalarıyla butik çikolata üretiminin ve satışının yapılacağı işletmeler, fındık ürünleri üretimi yapan işletmelerin satış mağazaları, el yapımı çikolata okulu, ziyaretçiler için çikolata atölye çalışmaları, fındık ve çikolata müzesi, fındık ve çikolata üzerine AR-GE merkezi, eğitim salonları, restoranlar, kafeler, tenis, basketbol-voleybol, mini golf, futbol aktivitelerinin yapılacağı alanlar, çeşitli spor aletlerinin yer aldığı açık spor alanları ve çikolata temalı çocuk oyun parkları, kitap okuma alanları ve büyük lansman, konser ve fuarların yapılabileceği meydan yer alacaktır. Fındık Çikolata Park projesi ile bölgedeki fındık satışı ve fındıklı ürün çeşitliliğini artırmanın yanı sıra Ordu`nun turizm ve ekonomik yapısına önemli etkiler yapacak bir cazibe alanı oluşturmak hedeflenmektedir.

752 KM BÜYÜK YOL (SICAK ASFALT) PROJESİ


Toplam 314 km yolun sıcak asfaltı tamamlanmıştır.

ALTINORDU TERMİNAL YAPIM İŞİ


22.000 m² alanda inşaata başlanmıştır. 8 adet Kırsal Terminal park alanı (İlçe minibüsü), 28 adet otobüs park alanı (Şehirlerarası), 67 adet minibüs park alanı, 16 adet midibüs park alanı, 90 araçlık kapalı otopark, 54 araçlık açık otopark, 28 adet peron, 20 adet firma odası bulunmaktadır.

ŞİRİNEVLER SİTESİ


Kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak 311 konutluk projenin Altınordu ilçesinin marka değerlerinden biri olacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Bu proje, Altınordu ilçemizdeki prestij projelerimizden biri olacak. Kentsel dönüşüme aldığımız kamyon garajında, toplam 4 blok ve 311 daireden oluşacak yeni bir yaşam alanı inşa ediyoruz. Proje kapsamında 62,9 m2 büyüklüğünde 26 adet 1+1, 113,1 m2 büyüklüğünde 101 adet 2+1 ve 137 m2 büyüklüğünde 184 adet 3+1 daire yapılacak” dedi.

FATSA HAYVAN PAZARI VE MEZBAHA


Proje Alanı: 34.760 m²’dir. Proje içerisinde mezbaha ve hayvan pazarı bulunmaktadır. Mezbaha içerisinde; 8 adet büyükbaş ve 5 adet küçükbaş padoğu vardır. Alan içerisinde; Mezbaha ve Padok Binası, Hayvan pazarı binası, idari bina, gübre deposu, deri deposu, nizamiye binası, kan deposu ve arıtma tesisi bulunmaktadır. Tüm atıkların Arıtma Tesislerinde arıtıldığı, tamamen otomasyona bağlı, Sağlık kurallarına uygun hijyenik bir sistem planlanmıştır. İlimizde Yıllık Ortalama; 10.000 Büyükbaş, 12.000 Küçükbaş hayvan kesimi yapılmaktadır. Tesisin Yıllık Kapasitesi; 60.000 Büyükbaş, 73.000 Küçükbaş hayvandır.

FATSA YAYALAŞTIRMA VE KALDIRIM YAPIMI


Proje kapsamında; Reşadiye Cad., Plevne Cad., Hacı Hulusi Baba Cad., Sakarya Caddesi, A. Cevat Güvenkaya Cad., İnönü Cad., Eski Hal Sokak, Meydan sokak, Hisar sokak ve Aydınlık sokağın araç trafiğine kapatılıp, sadece yayaların kullanabileceği hale getirilip zemin ve kaldırımların yenilenmesi yapılmaktadır.

ULU CAMİİ MEYDAN DÜZENLEMESİ VE YERALTI OTOPARKI


Ulu cami çevre düzenleme projesi kapsamında meydan, kapalı otopark ve çocuk oyun alanları oluşturulacaktır. 6.277 m² ‘lik proje alanı içerisinde; Çocuk oyun alanı, Kuru havuz, Yeşil alanlar, Dinlenme alanları ve kamelyalar bulunmaktadır. Ayrıca yeraltında 3.000 m²lik 80 araç kapasiteli kapalı otopark bulunmaktadır.

FATSA SAHİL CADDESİ CEPHE İYİLEŞTİRME PROJESİ


Fatsa Sahil Caddesi Cephe İyileştirme Projesi; Aybastı yol ayrımı ile Fatsa Meydanı arasındaki 2,2 km’lik alanda ki 163 adet binada uygulanmaktadır.

ÜNYE SAHİL CADDESİ CEPHE İYİLEŞTİRME


Ünye Jandarma ile Eski Devlet Hastanesi arasında 4 km’lik alanda yapılacak. Proje kapsamında 180 adet binanın cephe iyileştirme projesi devam etmektedir.

FATSA CUMHURİYET MEYDANI VE KAPALI OTOPARK PROJESİ


Yaklaşık 6.000 m²lik alanda meydan ve kapalı otopark yapılması planlanmaktadır. Proje kapsamında; 130 araçlık kapalı otopark, şehrin cazibe merkezi olacak bir meydan tasarlanmıştır.

DÖRT MEVSIM BULUTLARA DOKUNUN PROJESI


Proje Alanı: 11.159 m² Bulutlara dokunun projesi kapsamında; 5 adet Villa Otel (2 farklı tip – Toplam 11 daire) 1 adet Restoran yer almaktadır. 15 araçlık otopark

ORDU PARK AVM


Ordu Park AVM Projesi’nin 1.500 kişiye iş istihdamı sağlayacağını dile getiren Başkan Enver Yılmaz, “İhaleyle birlikte yüklenici firma, burayı inşa edecek ve yapılan bina Büyükşehir’in olacak. AVM’nin 30 yıl işletmesini yüklenici firma yapacak, her yıl bu ihaleyle birlikte yıllık 2.5 milyon lira da Büyükşehir Belediyesi’ne kira verecek. İhalesi yapılan projenin bitim tarihi 2018 yılının Haziran ayı olacak. 18 ay sonra inşallah Karadeniz Bölgesi’nin en büyük AVM’sini hemşehrilerimize ve bölgenin hizmetine sunmuş olacağız” diye konuştu.

OBB GÜLYALı İLÇESI TURNASUYU SPOR SAHASı YAPıMı İŞI


Cumhuriyet mahallesindeki 65 x 90 m ölçülerindeki sentetik çim halı saha 65 x 93 m ölçülerinde doğal çim olarak yenilenmektedir. Ayrıca mevcuttaki altyapı binası, 7 yataklı yatakhane olarak yapılacaktır..