SÜLEYMAN FELEK CAD. YAYALAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME


Süleyman Felek Caddesi, Yalı (Aziziye) Camii ile Zübeyde Hanım Caddesi Ada Fırını arasındaki alanı kapsamaktadır. Proje kapsamında mevcut cadde trafiğe kapatılarak yayalaştırma yapılmış ve cadde üzerindeki binaların cephelerinde giydirme yapılan Alan yaklaşık 12.000 m² ve 700 m uzunluğunda olup toplamda 115 adet binada cephe iyileştirmesi yapılmıştır.

YENİ YOL AÇMA VE ONARIMI


Büyükşehir belediyemizin sorumluluk alanında bulunan yol ağında bugüne kadar toplam 87 km tesviye (yeni yol açma) ve 1178 km onarım (yol genişletme) çalışmaları yapılmıştır.

SATHİ KAPLAMA VE YAMA ÇALIŞMALARI


Büyükşehir Belediyemizin sorumluluk alanında bulunan yol ağında, 912 km sathi asfalt kaplama ve 5046 km asfalt yama yapılmıştır.

STABİLİZE YOL ÇALIŞMALARI


Büyükşehir Belediyemizin sorumluluk alanında bulunan yol ağında, bugüne kadar 7587 km stabilize yol yapımı gerçekleştirilmiştir.

752 KM BÜYÜK YOL (SICAK ASFALT) PROJESİ


Toplam 393 km yolun sıcak asfaltı tamamlanmıştır.

YOL SANAT YAPILARI


Büyükşehir Belediyemizin sorumluluk alanında bulunan yol ağında, bugüne kadar 280.000 m3 taş duvar, 1570 m betonarme duvar ve 3045 metre menfez imalatı yapılmıştır.

ALTINORDU TERMİNAL YAPIM İŞİ


22.000 m² alanda inşaata başlanmıştır. 8 adet Kırsal Terminal park alanı (İlçe minibüsü), 28 adet otobüs park alanı (Şehirlerarası), 67 adet minibüs park alanı, 16 adet midibüs park alanı, 90 araçlık kapalı otopark, 54 araçlık açık otopark, 28 adet peron, 20 adet firma odası bulunmaktadır.

ŞİRİNEVLER SİTESİ


Kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak 311 konutluk projenin Altınordu ilçesinin marka değerlerinden biri olacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Bu proje, Altınordu ilçemizdeki prestij projelerimizden biri olacak. Kentsel dönüşüme aldığımız kamyon garajında, toplam 4 blok ve 311 daireden oluşacak yeni bir yaşam alanı inşa ediyoruz. Proje kapsamında 62,9 m2 büyüklüğünde 26 adet 1+1, 113,1 m2 büyüklüğünde 101 adet 2+1 ve 137 m2 büyüklüğünde 184 adet 3+1 daire yapılacak” dedi.

FATSA HAYVAN PAZARI VE MEZBAHA


Proje Alanı: 34.760 m²’dir. Proje içerisinde mezbaha ve hayvan pazarı bulunmaktadır. Mezbaha içerisinde; 8 adet büyükbaş ve 5 adet küçükbaş padoğu vardır. Alan içerisinde; Mezbaha ve Padok Binası, Hayvan pazarı binası, idari bina, gübre deposu, deri deposu, nizamiye binası, kan deposu ve arıtma tesisi bulunmaktadır. Tüm atıkların Arıtma Tesislerinde arıtıldığı, tamamen otomasyona bağlı, Sağlık kurallarına uygun hijyenik bir sistem planlanmıştır. İlimizde Yıllık Ortalama; 10.000 Büyükbaş, 12.000 Küçükbaş hayvan kesimi yapılmaktadır. Tesisin Yıllık Kapasitesi; 60.000 Büyükbaş, 73.000 Küçükbaş hayvandır.

ULU CAMİİ MEYDAN DÜZENLEMESİ VE YERALTI OTOPARKI


Ulu cami çevre düzenleme projesi kapsamında meydan, kapalı otopark ve çocuk oyun alanları oluşturulacaktır. 6.277 m² ‘lik proje alanı içerisinde; Çocuk oyun alanı, Kuru havuz, Yeşil alanlar, Dinlenme alanları ve kamelyalar bulunmaktadır. Ayrıca yeraltında 3.000 m²lik 80 araç kapasiteli kapalı otopark bulunmaktadır.

YADES-YAŞAD (YAŞLILARIN YAŞAM ALANLARINDA DESTEKLENMESİ) PROJESİ


Proje kapsamında mobil ekipler oluşturularak, Ordu Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan 65 yaş dâhil bakıma ihtiyaç duyan, muhtaç olan ve olma ihtimali bulunan kişileri tespit etmek için Durum Analiz Anketleri düzenlenerek kısa ve orta vadeli plan oluşturulup bakıma muhtaç, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın oturdukları evlerinin temizliğini ve bakımlarını, kuaförlük ve hamam hizmetinin verilmesini ve vatandaşlarımızın kamu ve kuruluşlarındaki işlerinin yapılmasına yardımcı olunması hedeflenmiştir.

ÜNYE SAHİL CADDESİ CEPHE İYİLEŞTİRME


Ünye Jandarma ile Eski Devlet Hastanesi arasında 4 km’lik alanda yapılacak. Proje kapsamında 180 adet binanın cephe iyileştirme projesi devam etmektedir.

FATSA CUMHURİYET MEYDANI VE KAPALI OTOPARK PROJESİ


Yaklaşık 6.000 m²lik alanda meydan ve kapalı otopark yapılması planlanmaktadır. Proje kapsamında; 130 araçlık kapalı otopark, şehrin cazibe merkezi olacak bir meydan tasarlanmıştır.

DÖRT MEVSIM BULUTLARA DOKUNUN PROJESI


Proje Alanı: 11.159 m² Bulutlara dokunun projesi kapsamında; 5 adet Villa Otel (2 farklı tip – Toplam 11 daire) 1 adet Restoran yer almaktadır. 15 araçlık otopark bulunmaktadır.

OBB GÜLYALı İLÇESI TURNASUYU SPOR SAHASı YAPıMı İŞI


Cumhuriyet mahallesindeki 65 x 90 m ölçülerindeki sentetik çim halı saha 65 x 93 m ölçülerinde doğal çim olarak yenilenmektedir. Ayrıca mevcuttaki altyapı binası, 7 yataklı yatakhane olarak tasarlanmıştır.

ORDU PARK AVM


Ordu Park AVM Projesi’nin 1.500 kişiye iş istihdamı sağlayacağını dile getiren Başkan Enver Yılmaz, “İhaleyle birlikte yüklenici firma, burayı inşa edecek ve yapılan bina Büyükşehir’in olacak. AVM’nin 30 yıl işletmesini yüklenici firma yapacak, her yıl bu ihaleyle birlikte yıllık 2.5 milyon lira da Büyükşehir Belediyesi’ne kira verecek dedi.