ÖNLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


Hikmet AYDIN
 
20 Kasım 1972 yılında Ordu’nun Aybastı ilçesinde doğdu. İlköğretimini  Aybastı ilçesinde, lise öğrenimini Ordu Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı.  Yüksek öğrenimini sıra ile Anadolu Üniversitesi  Halkla  İlişkiler  Ön Lisans Bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi,  Erzurum Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümlerinden mezun oldu.
 
2000 yılında Ordu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde memuriyete başladı.  Ordu Belediyesinde, itfaiye taşınır kayıt kontrol yetkilisi, gerçekleştirme görevlisi, performans yetkilisi, itfaiye eğitim çavuşluğu görevlerinde bulundu.  2014 yılında Ordu ilimizin Büyükşehir Belediyesi olmasından sonra Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığında İtfaiye Eğitim Amirliği, Afet Acil Durum Amirliği ve 2020 yılı Mart ayına kadar Denetim Amirliği görevi yaptı.
 
İtfaiyecilik mesleği ile ilgili; İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğü, Sivil Savunma  Kolejinde  İtfaiye Personeli Temel Eğitimi, yapı, tesis ve işletmelerde yangın güvenliği ile ilgili; ‘‘Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’’ eğitimi, ileri düzey arama kurtarma eğitimi, SAKE (Sağlık Arama Kurtarma Eğitimi) ilkyardım eğitimi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığının düzenlemiş olduğu eğitimleri aldı.(Yazışma Kuralları Etkili İletişim, Liderlik ve Etkin Yöneticilik vb.)
 
2006  yılından itibaren Adli Yargı İlk Derece Mahkemelerinde yangın bilirkişiliği yapıyor. (Yangının çıkış sebeplerinin araştırılması, olay yerinden bilgi ve belge toplanması ve rapor düzenlenmesi)
 
Mart 2020 yılından itibaren İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme Şube Müdürlüğü görevini yürütmektedir.
 
Evli ve üç çocuk babasıdır.