AB VE DIŞ İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


Ertuğrul TOMBUL

1974 yılında Ordu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu’da tamamladı. 1999 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İ.İ.B.F. Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 1999-2003 yılları arasında Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Strateji Anabilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

2003-2006 yılları arasında Adalet Bakanlığı Ordu Ulubey Adliyesinde, 2006-2009 yılları arasında Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdürlüğünde görev yaptı. 2009 yılında kurumlararası nakil yolu ile Ordu İl Özel İdaresine geçiş yaptı. 2009-2014 yılları arasında Ordu Valiliğinin görevlendirmesiyle Ordu Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezinde Proje Uzmanı ve Proje Koordinatörü olarak görev yaptı.

Avrupa Birliği, IPA Bileşenleri kapsamında ülkemizde uygulanan Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi, Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranının Artırılması, Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi, Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programlarına ve Kalkınma Ajansı Hibe Programlarına yönelik proje yazma, uygulama ve raporlama konularında uzmanlığı bulunmaktadır. Bu hibe programları kapsamında uygulanan projelerinde Proje Asistanı ve Proje Koordinatörü olarak görev yaptı.

Hakemli dergi Belgelerle Türk Tarihi Dergisinde yayınlanmış 4 adet makalesi bulunmaktadır.

2014 Yılından itibaren Ordu Büyükşehir Belediyesinde görev yapmaya başladı. 03 Mart 2015 tarihinden itibaren Ordu Büyükşehir Belediyesinde AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.