İLETİŞİM    
Teleferik                   

 TELEFERİK
“40 YILLIK RÜYA GERÇEK OLDU”

Çok uzun yıllardan bu yana Ordu insanının gündeminde olan ve kent turizmine çok büyük katkısı olacağı herkes tarafından kabul edilen Boztepe Teleferik Projesini hayata geçirdik.
 Toplam 2350m hat uzunluğu ile kentimizin simgesi Boztepe’ye çıkış ve inişi kolaylaştıracak olan Teleferik Projesi aynı zamanda hedefini turizm olarak çizmiş Ordu’ya büyük bir katkı sağlayacak. Alt ve üst istasyonda devam eden çevre düzenlemeleri tamamlanan Boztepe Teleferik Tesisi çevre illerin yanı sıra yabancı turistler tarafından da büyük ilgi görüyor.
7 adet direkle birlikte 500 metre yüksekliğe ulaşacak olan teleferik, 8 kişilik oturaklı kabinlerle saatte çıkış da 900 kişi, inişte de 900 kişi olmak üzere toplam 1800 kişi taşıyabilme kapasitesine sahip.

Teleferik projesi neredeyse yarım asırdır Ordu insanının gündemini meşgul etmiş ve bütün Belediye Başkanları bu konuda halkımıza söz vermiştir. Bizler de halkımızın bu düşüncesini gündemimize alarak projelerimizi hazırladık ve zorlu bir sürecin ardından hayata geçirebildik. Gerçekten teleferik çalışmaya başladığı andan itibaren kamuoyunda büyük ses getirdi.  Gerek halkımızın ilgisi gerekse il dışından gelen vatandaşlarımızın ilgisi projenin ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha gösterdi.
Çok farklı bir panoramik görüntüye sahip olan Boztepe her zaman bu kentin en önemli cazibe merkezlerinden biri olmuştur. Gerçekten de buradaki eşsiz görüntüyü dünyanın başka bir yerinde görmek pek mümkün değildir. Bu projeyi hayata geçirirken temel düşüncemiz Belediyenin para kazanması değil kentin cazibesini artırmak, diğer illerle arasında bir fark yaratmak, tur amaçlı gezileri bu noktaya odaklamak ve kendi insanımız için eğlenceli bir mekan yaratmak ve Boztepe’ye iniş ve çıkışları eğlenceli hale getirmektir.
Bizler için teleferik projesinin il turizminin gelişmesi açısından farklı bir anlamı vardır. Çünkü bu proje hayata geçtikten itibaren özellikle yerli ve yabancı tur şirketleri güzergâhlarına kentimizi de almaya başlamış, programlarına Boztepe’ye teleferik turlarını da eklemiştir. İlimizde var olan eşsiz doğa ve deniz manzarası Teleferiğin hayata geçmesi ile birlikte daha da anlam kazandığı tartışılmayacak bir gerçektir.Ordu Büyükşehir Belediyesi Resmi İnternet Sayfası 
Telefon : +90(452) 233 25 54  Fax: +90(452) 233 25 47
ADRES : Durugöl Mah. Atatürk Bulv. No:449 ORDU/TÜRKİYE
  Yeni sitemiz yapım aşamasında olup,
çalışmalarımız devam etmektedir.
Ordu Büyükşehir Belediyesi
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı