Yarışma Sonuçları

Paylaş :

 

2017 YILI “BAŞIMIZA İCAT ÇIKAR” YENİLİKÇİLİK YARIŞMASI SONUÇLARI

Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafından 12 Aralık 2016 - 6 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenen “Başımıza İcat Çıkar” adlı yenilikçilik yarışmasına öğrencilerimiz büyük bir ilgi göstermiş ve 499 proje ile yarışmamıza katılmışlardır. Yarışmaya 27 ilkokul, 81 ortaokul, 38 lise ve Ordu Üniversitesi olmak üzere toplam 147 okuldan başvuru yapılmıştır. 

Projelerin, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE, Gölköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ordu Üniversitesi, OSKİ Genel Müdürlüğü ve Ordu Büyükşehir Belediyesinde görev yapan komisyon üyeleri tarafından ön değerlendirmesi yapılmış olup 36 proje finale kalmıştır.

            “Başımıza İcat Çıkar” yenilikçilik yarışmasında finale kalan projelerin değerlendirilmesi 8 Mayıs 2017 tarihinde Büyükşehir Belediyemiz Sanat Galerisi'nde komisyon üyeleri tarafından yapılmıştır. 

10 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 14.00'te yarışmada dereceye giren projelerin ödül töreni ve komisyon üyeleri tarafından sergilenmesi uygun görülen diğer projelerin sergi açılışı yapılmıştır. Sergi 21 Mayıs 2017 tarihine kadar açık kalacaktır.

“Başımıza İcat Çıkar” yenilikçilik yarışmasında dereceye giren ve teşvik ödülü alan projeler aşağıda tablolar halinde gösterilmiştir.

 

İLKOKUL KATEGORİSİ DERECEYE GİREN PROJELER (Tablo 1)

Derece

Öğrencinin Adı-Soyadı

Okulu

Danışman Öğretmenin Adı-Soyadı

Proje Adı

Puan

1.

Can MİROĞLU

Altınordu Durugöl İlkokulu

Canan ATASOY

Enerji Değerlidir

90,2

2.

Eren AÇICI, Gamze ANLAYIŞ

Korgan İlkokulu

Muammer SARI

Kapı Altlığı

84,8

3.

Esra ÇAKAR, Fatma SAVAN, Emre ETLU

Korgan Çayırkent Aşağıoba İlkokulu

Yunus Emre ACEP

Engelleri Kaldır Ordu’m (Gören Gözüm)

78,6

 

ORTAOKUL KATEGORİSİ DERECEYE GİREN PROJELER (Tablo 2)

Derece

Öğrencinin Adı-Soyadı

Okulu

Danışman Öğretmenin Adı-Soyadı

Proje Adı

Puan

1.

Mehmet Emre ARSLAN, Elif Deniz DEMİRHAN

Altınordu Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi

Zerrin ARSLAN

Eğlenceli Geri Dönüşüm Parkı

87,4

2.

Murat TOP

Altınordu Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

Osman AKYOL

Odun Kırma Aparatı

84,6

3.

Ahmet Bahadır SÖZEN

Mesudiye İmam Hatip Ortaokulu

Emre ALBAYRAK

Okulumu Seviyorum Kazaları Önlüyorum

82,6

 

LİSE KATEGORİSİ DERECEYE GİREN PROJELER (Tablo 3)

Derece

Öğrencinin Adı-Soyadı

Okulu

Danışman Öğretmenin Adı-Soyadı

Proje Adı

Puan

1.

Bengisu Sevim ÖZTÜRK, Gülnihal KARABACAK

Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi

Ebru KARADAĞ UZMAN

Taflan Bitkisinin Gıdaların Raf Ömrünü Uzatmada Kullanılması

91,6

2.

Melisa Nur ŞİŞMAN

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ayşegül AYDOĞAN

Doğal Yeşil

85,6

3.

Kudret KÖR

Ordu Fen Lisesi

Saniye ALTUNSOY

Buğusil

82,4

 

TEŞVİK ÖDÜLLERİ (Tablo 4)

Derece

Öğrencinin Adı-Soyadı

Okulu

Danışman Öğretmenin Adı-Soyadı

Proje Adı

Puan

İlkokul

Irmak KIR

Fatsa Şehit Kerem Çalışkancı İlkokulu

Gürkan KAZEL

Babam Benimle Yaşasın

64,8

Ortaokul

Esmanur BOHÇACI

Fatsa Aslancami Ortaokulu

İbrahim ÇOBAN

Uvaz’ın Raf Ömrü Uzatmada Kullanılması

78,4

Lise

Burak Süha YÜKSEL

Fatsa Fen Lisesi

Süleyman KELEŞOĞLU

Görme Engelliler İçin Renkli Ses Okuyucu

73,8