MEVLİD KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN

28-11-2017 14:17
166 okunma
Paylaş :

MEVLİD KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) kâinatı şereflendirdiği günü ifade eden Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

 

Mesajında Mevlid Kandili’nin tüm İslam âlemine sağlık, mutluluk ve refah getirmesini dileyen Başkan Enver Yılmaz şu ifadelere yer verdi:

 

Mübarek gecelerin manevi ve toplumsal yaşamımızda vazgeçilmez bir yeri vardır. Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlid Kandili de bu özel günlerin başında yer almaktadır.

 

Kâinatı şereflendiren, karanlıkları aydınlığa çevirirken insanlığa rahmet ve güzellikler sunan Peygamberimizin engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremi ile rehberliğine bugün hepimiz muhtacız.

 

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamber’in hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak sayısız örnek bulunmakta olup Mevlid-i Şerif’i, onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile olarak görmeliyiz.

 

Duaların ve tövbelerin kabul olduğuna inandığımız, Allah’ın sonsuz affı, merhameti ve iyiliğinden bol bol yararlandığımız bu kutsal gecede birlik ve beraberliğimizin daha da artması gerektiği inancıyla ülkemizin ve tüm İslam âleminin mübarek Mevlid Kandili’ni kutluyor ve hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi